OPTUŽIO GA I DA GLUMI

Legendarni McEnroe obrušio se na Đokovića: Ovo smo čekali, i sada to gledamo

12.07.2025 u 10:18

Bionic
Reading

Prvi igrač svijeta Jannik Sinner plasirao se u finale Wimbledona svladavši Novaka Đokovića 6:3, 6:3, 6:4. Sinner će u nedjelju u finalu igrati sa Španjolcem Carlosom Alcarazom.

John McEnroe, legendarni američki tenisač i sada komentator BBC-ja, nije se svrstao među one koji su navijali za Novaka Đokovića tijekom njegovog polufinalnog ogleda protiv Jannika Sinnera na Wimbledonu. Štoviše, njegove izjave tijekom meča izazvale su podijeljene reakcije i sigurno neće sjesti srpskim navijačima.

Tijekom trećeg seta, kada je Đoković zatražio medicinsku intervenciju, McEnroe je bez zadrške izjavio da smatra kako Novak 'glumi ozljedu'. Pred kraj meča, Amerikancu je još jednom 'izletjelo':

'Izgleda kao čovjek. Nevjerojatno je što je došao ovako daleko, da igra na ovoj razini i da je još uvijek ovdje. Ali sad prvi put izgleda – ljudski. Ovo je ono što smo čekali, i sada to gledamo'.

U nastavku je još zaoštrio ton:

'Novak će morati ozbiljno razmisliti sljedećih mjesec dana. Mora si postaviti pitanje: je li izgubio jer je bio ozlijeđen ili zato što mu je tijelo već iscrpljeno? Prvi put sam ga gledao i pomislio: 'Nisam siguran da će se vratiti'. Ne znam može li prihvatiti da je sada možda nijansu ili dvije ispod ovih mlađih igrača'.

McEnroe je poznat po svojim britkim i nefiltriranim komentarima, ali ovoga puta čini se da je prešao granicu za mnoge koji i dalje vjeruju da Đoković ima još što za reći na velikoj sceni.