katastrofa 'bilih'

[VIDEO] Sjajni Osijek slavi veličanstvenu pobjedu na Poljudu; Petar Bočkaj golom s 30 metara 'torpedirao' Hajduk

05.07.2020 u 21:04

U prvom od dva nedjeljna derbija 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na Poljudu pred 5.800 gledatelja pobijedio Hajduk 1:0 osvojivši važne bodove u borbi za drugo mjesto. Hajduku je ovo već četvrti poraz u posljednjih pet kola, više ni pozicija trenera Igora Tudora nije sigurna

Pitanje pobjednika odlučio je Petar Bočkaj golom u 15. minuti utakmice.

Bila je to utakmica u kojoj Hajduk nakon serije loših rezultata nije imao pravo na novi poraz ukoliko želi do drugog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Bodovi su bili iznimno važni i za Osijek, koji se također bori za titulu doprvaka.

Na koncu slavili su gosti približivši se drugoplasiranoj Lokomotivi na bod zaostatka, dok je Hajduk praktički ostao bez izgleda. Lokomotiva mu sada bježi velikih šest bodova.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

Osijek je poveo iz prve opasnosti pred golom Hajduka. Petar Bočkaj je izveo sjajan slobodan udarac iskosa s desne strane, s gotovo 30 metara udaljenosti od gola Hajduka...

Na loptu je glavom krenuo Lončar koji je ipak, nije uspio skrenuti prema golu. No, lopta je završila na desnoj vratnici od koje se odbila u mrežu.

Samo četiri minute kasnije moglo je biti 2:0. Pucao je, vrlo snažno i precizno, Bočkaj s ruba kaznenog prostora, golman Hajduka Posavec kratko odbio loptu do potpuno samog Špoljarića koji sa svega nekoliko metara prebacuje prazan gol.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

• +9
NK Hajduk - NK Osijek, HT Prva liga, 5.7.2020. Izvor: Cropix / Autor: Jakov Prkic / CROPIX

Hajduk je svoju prvu pravu priliku dočekao u 31. minuti. Ubacio je Brnić, a Eduok glavom od zemlje pogodio okvir gola.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

U nastavku susreta Hajduk je dominirao, ali bez pravih prilika, dok su gosti prijetili iz kontri.