španjolska liga

Real iz penala stigao do važne pobjede u Bilbau; 'kraljevi' sad imaju sedam bodova više od Barcelone

05.07.2020 u 16:23

Nogometaši Real Madrida pobijedili su 1:0 na gostovanju kod Athletic Bilbaa u prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola španjolskog prvenstva

Strijelac za 23. ovosezonsku pobjedu bio je kapetan Reala Sergio Ramos, koji je u 73. minuti realizirao penal dosuđen nakon prekršaja nad Marcelom.

Sudac Gonzalez pokazao je na bijelu točku nakon intervencije iz VAR sobe, nakon što je vidio da je Dani Garcia nagazio Marcela u kaznenom prostoru.

Ramosu je ovo bio 22. jedanaesterac u nizu kojeg je realizirao, a u nastavku sezone koja je prekirnuta zbog pandemije koronavirusa kapetan Reala je na sedam odigranih utakmica zabio pet golova.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real.

Athletic Bilbao - Real Madrid, 34. kolo Primere, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: LUIS TEJIDO

Ovom pobjedom 'kraljevski klub' je stvorio sedam bodova prednosti pred drugoplasiranom Barcelonom, koja će u večernjem terminu od 22 sata gostovati kod Villarreala.

Athletic Bilbao je s 48 bodova ostao na osmom mjestu.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice, a sastaju se: Espanyol - Leganes (17.00 sati), Osasuna - Getafe (19.30) i Villarreal - Barcelona (22.00).