KRAH FAVORITA

Milan do prve pobjede s Gattusom, Badelj i društvo preživjeli pakao Napulja; kiks Rome

10.12.2017 u 17:36

Nogometaši Napolija propustili su priliku vratiti se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 16. kola na svom travnjaku odigrali 0:0 protiv Fiorentine

Nakon što su Juventus i Inter u subotnjem derbiju odigrali 0:0, Napoli je imao priliku pobjedom skočiti na vrh Serie A. Međutim, domaćin je pružio slabu predstavu, jednu od najlošijih ove sezone i nije uspio slomiti 'viole'.

Bila je to treća utakmica u niz u kojoj Napoli nije pobijedio nakon poraza od Juventusa u prvenstvu i Feyenoorda u Ligi prvaka. Marko Rog je za Napoli igrao od 76. minute, dok je Milan Badelj odigrao cijeli susret za 'viole', a u 36. minuti je dobio žuti karton.

• +4
Napoli - Fiorentina, 16. kolo Serie A, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: CIRO DE LUCA

Kiksala je i Roma koja je u Veroni odigrala 0:0 protiv Chieva. Jedan od najzaslužnijih za ovakav rezultat bio je 38-godišnji vratar Chieva Stefano Sorrentino koji je imao niz sjajnih obrana. Igrači Rome uputili su 24 udarca prema vratima Chieva, od toga osam u okvir, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Udinese je bez stresa odradio dvoboj protiv Beneventa pobijedivši 2:0. Oba gola momčad iz Udina zabila je u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Antonin Barak (4) i Kevin Lasagna (41). Andrija Balić je zaigrao za domaći sastav od 55. minute, dok Stipe Perica nije nastupio.

U derbiju začelja SPAL i Verona su odigrali 2:2. Gosti su do posljednjih 10 minuta vodili 2:0 golovima Alessia Cercija (55-11m) i Martina Caceresda (69), no SPAL je u samoj završnici uspio izjednačiti. Golove su zabili Alberto Paloschi (82) i Mirko Antenucci (88-11m).

Milan je na San Siru pobijedio Bolognu 2:1 ostvarivši prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera Gennara Gattusa. Domaćin je odlično ušao u utakmicu i poveo je već u 10. minuti. Ignazio Abate je dugačkom loptom uposlio Nikolu Kalinića koji je na rubu kaznenog prostora loptu spustio glavom do Bonaventure, a ovaj lijepim udarcem svladao Antonia Mirantea. Međutim, Bologna je izjednačila u 23. minuti golom Simonea Verdija. Velike zasluge za pogodak idu i Mattiji Destru koji je po krilu sjajno prošao Mateu Musacchija, te povratnom loptom uposlio Verdija.

Bologna se dobro držala do 75. minute kada je Bonaventura glavom zabio za novo vodstvo. Dvije minute kasnije moglo je biti 2:2, no vratnica je zaustavila udarac Adama Masina.