serie a

Atalanti stanka zbog koronavirusa nije naštetila; Mario Pašalić i suigrači nastavili pobjednički niz

21.06.2020 u 22:19

Nogometaši Atalante iz Bergama, čiji su stanovnici najviše propatili za vrijeme pandemije koronovirusa, u nedjelju su na svom stadionu u zaostaloj utakmici 25. kola pobijedili Sassuolo 4:1, te su ostali na četvrtom mjestu Serie A, koje vodi u Ligu prvaka

Berat Djimsiti u 16. minuti pogađa za vodstvo domaćina, a na 2:0 povisio je Duvan Zapata (31).

U 37. minuti, nakon akcije Gosensa i Maria Pašalića, marokanski veznjak Mehdi Bourabia postiže autogol i Atalanta je na poluvremenu imala prednost od 3:0.

Hrvatski veznjak Mario Pašalić za Atalantu je odigrao cijeli susret, pruživši vrlo dobro partiju, dok je 20-godišnji Boško Šutalo, koji je u siječnju prešao iz Osijeka u Atalantu, ostao na klupi za pričuve.

Svoj drugi gol Duvan Zapata postiže u 66. minuti za domaće vodstvo 4:0. Pred kraj susreta Mehdi Bourabia, koji je zabio autogol u prvom poluvremenu, ovaj puta u sudačkoj nadoknadi (90+2) pogađa protivničku mrežu za utješni gol gostiju.

• +5
Serie A, Atalanta - Sassuolo Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda Atalante u Serie A, a momčad iz Bergama šest prvenstvenih utakmica u nizu ne zna za poraz (pet pobjeda i remi).

Talijansko prvenstvo je nakon tri i pol mjeseca stanke nastavljeno zaostalim utakmicama 25. kola, a dan ranije nogometaši Verone, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svladali su na domaćem terenu Cagliari 2:1, dok su Torino i Parma odigrali 1:1.