PREMIERSHIP

Arsenal s lakoćom slavio u londonskom okršaju; ManU se provukao kod Burnleyja

20.01.2018 u 18:50

Nogometaši Manchester Uniteda smanjili su svoj zaostatak za gradskim suparnikom Manchester Cityjem na devet bodova na vrhu ljestvice engleskog prvenstva nakon minimalne 1-0 (0-0) pobjede na gostovanju kod Burnleya u susretu 24. kola

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Martial (54). Drugi United sada ima 53 boda, a City, koji je u 18.30 započeo svoj dvoboj protiv Newcastle Uniteda, je na 62.

Londonski okršaj protekao je u Arsenalovoj nadmoći. Topnici su trijumfirali protiv Crystal Palacea s 4:1, a već do svršetka prvog poluvremena postigli su četiri pogotka. U listu Arsenalovih strijelaca upisali su se Monreal (6), Iwobi (10), Koscielny (13) i Lacazette (22). Utješni pogodak za Crystal Palace u današnjem debaklu postigao je Milivojević (78').

• +29
Arsenal - Crystal Palace, 24. kolo Premiershipa, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: PAUL CHILDS

Nikola Vlašić odigrao je prvo poluvrijeme za Everton koji je na svom terenu odigrao 1-1 protiv Wet Bromwich Albiona. Goste je u vodstvo doveo Rodriguez (7), a poravnao je Niasse (70). Everton je sada deveti sa 28 bodova, dok ej WBA pretposljednji, 19. sa 20.

Ranije u subotu je branitelj naslova Chelsea kao gost nadigrao Brighton and Hove Albion s visokih 4-0 (2-0). Dvostruki strijelac bio je Eden Hazard (3, 77), a po jedan pogodak postigli su Willian (6) i Moses (89). Treći Chelsea je došao do 50 bodova, dok je Brighton 16. sa 23 boda.