SJAJAN I CINDRIĆ

Alilović pokazao kritičarima kakav je zapravo golman!

07.02.2016 u 09:47

Rukometaši skopskog Vardara svladali Nexe su s uvjerljivih 36-29 (14-17) u utakmici 16. kola SEHA lige odigranoj u subotu u Našicama, a najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je hrvatski reprezentativac Luka Cindrić s 11 pogodaka. Mirko Alilović briljirao je pak u dresu svog Veszprema...

Lijevi vanjski Vardara i hrvatske reprezentacije imao je samo jedan promašaj na utakmici u kojoj su Našićani već nakon sedam minuta gubili 0-6, ali su do poluvremena smanjili zaostatak na tri gola. Rezultatsku neizvjesnost Nexe je držao i u prvih desetak minuta drugog poluvremena, ali su gosti u 51. minuti došli do sedam pogodaka prednosti i održali je do kraja dvoboja.

Uz Cindrića, osam pogodaka postigao je Dibirov, a po pet Dujšebajev i Toskić. Strijelce Nexea je sa šest golova predvodio Ivan Sršen, Saša Barišić - Jaman je postigao četiri, a po tri Albin Eter i Mirko Herceg.

U drugoj subotnjoj utakmici mađarski Veszprem je s rekordnih 50-16 svladao Maks Strumicu, a na vratima mađarske momčadi briljirao je Mirko Alilović. Hrvatski reprezentativni čuvar mreže uvjerljivoj je pobjedi svoje momčadi doprinio s čak 22 obrane, dok je Ivan Slišković postigao četiri pogotka.

Alilović je tako na pravi način uzvratio kritičarima koji su na podcjenjivali tijekom Europskog prvenstva i vršili pritisak na izbornika Babića da više koristi Stevanovića. Neki ga čak i krive za poraz od Španjolske.

Vardar je na vrhu ljestvice SEHA lige s 40 bodova iz 16 utakmica, dok je drugoplasirani Veszprem osvojio 37 bodova iz 13 nastupa. PPD Zagreb je na trećem mjestu s 30 bodova prikupljenih u 13 utakmica, a Nexe se nakon 15 dvoboja s osvojenim 21 bodom nalazi na 6. mjestu.