neredi u liegeu

Halilovićev dan koji je dugo čekao završio kaosom: Poništen mu gol pa sudac prekinuo susret...

12.04.2019 u 22:58

Utakmica 4. kola Lige za prvaka belgijskog nogometnog prvenstva između Standarda iz Liegea i Anderlechta prekinuta je u 31. minuti pri vodstvu Standarda od 2-0 zbog bacanja baklji i petardi na travnjak od strane gostujućih navijača.

Standard je poveo 2-0 golovima Marina (22) i Mpokua (29-11m), a takav rezultat nije se svidio navijačima Anderlechta koji su zasuli travnjak zapaljivim sredstvima.

• +11
Hrvatski nogometaš Alen Halilović Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Glavni je sudac nekoliko puta upozoravao kako će, ukoliko se neredi ne smire, prekinuti utakmicu, a kako su se gostujući navijači oglušili na ta upozorenja odlučio je prekinuti dvoboj.

Inače, bio je to prvi susret kojeg je Alen Halilović započeo od prve minute u dresu Standarda otkad je došao u klub, no sreća ga je napustila pa je ponovo igrao samo pola sata i nije imao priliku pokazati sve što zna. Da stvar bude gora, u tih pola sata VAR mu je stigao poništiti prvijenac u belgijskoj ligi.

Svejedno, prilika u udarnom sastavu krenuti u derbiju pozitivan je pomak u karijeri 22-godišnjeg veznjaka.

Kod Anderlechta je u trenutku prekida u momčadi na travnjaku bio Ivan Santini.