Dok se događanja na prestižnom Filmskom festivalu u Cannesu tek počinju zahuktavati, javnost ne prestaje pričati o dolasku Amal Clooney na crveni tepih i to u posebnom društvu
Ugledna međunarodna odvjetnica za ljudska prava i supruga holivudskog zavodnika Georgea Clooneyja, Amal Clooney, pojavila se proteklog vikenda u Cannesu, gdje je prošetala crvenim tepihom uoči projekcije dokumentarca 'Bono: Stories of Surrender'.
Bio je to njezin doprinos i podrška dugogodišnjem obiteljskom prijatelju i frontmenu U2-a, Boni Voxu. Amal je pozirala s Bonom i gitaristom The Edgeom, potvrđujući još jednom svoj zvjezdani status, za koji joj nije potrebna prisutnost supruga Georgea Clooneyja.
Njihovo prijateljstvo nije novost - osim što je Bono bio jedan od uzvanika na vjenčanju Clooneyjevih u Veneciji 2014. godine, par je 2019. proveo Uskrs s glazbenikom i njegovom obitelji u Dublinu. Osim društvenih veza, Amal i Bono dijele duboku predanost aktivizmu i borbi za ljudska prava.
Izvor blizak paru otkriva da George nije mogao prisustvovati događaju zbog svojih obveza na Broadwayu, gdje trenutno nastupa u predstavi 'Good Night, and Good Luck' koja se izvodi gotovo svakodnevno.
ZATO GA I VOLIMO
Kao da su mu 3, a ne 63 godine: George Clooney poput zaigranog klinca
Amal je za ovu prigodu odabrala spektakularnu crnu haljinu bez ramena, djelo Johna Galliana za Christian Dior, upotpunjenu elegantnom frizurom koju potpisuje stilist Dimitris Giannetos. Zanimljivo je da je njezina modna odluka tehnički prekršila nove smjernice festivala za 2025. godinu koje zabranjuju ovakve haljine, no organizatori očito nisu željeli ulaziti u raspravu s iskusnom pravnicom.
Ovo je povratak Amal Clooney na festival gdje je posljednji puta bila 2016. godine, kada je pratila Georgea na premijeri filma 'Igra novca'.