Na 32. dodjeli Večernjakove ruže priznanje za novo lice godine pripalo je glazbeniku Jakovu Jozinoviću. Mladi pjevač zahvalio je na pozornici emotivnim govorom u kojem je poručio da njegovoj generaciji za iskorak često treba vrlo malo - podrška, ljubav i vjetar u leđa
Večernjakova ruža i ove je godine u zagrebačkom Hrvatskom narodnom kazalištu okupila brojna poznata lica domaće medijske i javne scene, a među dobitnicima večeri posebno se izdvojio Jakov Jozinović. Mladi glazbenik osvojio je nagradu u kategoriji novo lice godine i tako potvrdio da je u kratkom vremenu uspio snažno privući pažnju publike.
Govor koji je ostavio snažan dojam
Statuu su mu uručili direktor i glavni urednik Večernjeg lista Dražen Klarić te HRT-ova novinarka Zrinka Grancarić, a Jozinović je zahvalni govor iskoristio i za jasnu poruku o mladima koji tek pokušavaju pronaći svoje mjesto na sceni.
'Ja bih se referirao baš na gospodina koji je rekao da ne bi bio u cipelama nas mladih. E ja bih baš bio, jer ja mislim da ipak na nama svijet ostaje i da smo mi budućnost. Sjetio sam se teksta jedne od mojih najdražih pjesama, pjesme "Iskra" od Urbana. Tekst kaže "Treba nam tako malo, skoro ništa, a nama mladima koji pokušavamo i trudimo se da uspijemo u ovoj glazbi treba samo podrška, ljubav i vjetar u leđa", a ova nagrada je definitivno to. Hvala Večernjaku na nominaciji, hvala roditeljima, moja prva pjesma je "Polje ruža", tako da hvala Matiji Cveku koji je samnom napravio tu pjesmu, hvala obitelji i svima', rekao je.
Jaka konkurencija u kategoriji
Do nagrade za novo lice godine Jozinović je stigao u konkurenciji koja je okupila niz mladih i zapaženih imena. Među nominiranima bili su i glazbenik Lima Len, glumac Lav Novosel, glumica Luna Pilić te Lidija Kordić i Lidija Penić-Grgaš, zvijezde serije 'Divlje pčele'.
Kao i prethodnih godina, o dobitnicima su odlučivali čitatelji svojim glasovima, dok se sama nagrada i dalje oslanja na kriterije po kojima je godinama prepoznatljiva - originalnost, kvalitetu i izvrsnost u radu.