Nezadovoljni načinom na koji se provode prometni propisi u Moskvi, posebice oni koji se odnose na nepropisno parkiranje i blokiranje nogostupa i prometnica, građani okupljeni u inicijativi StopHAM odlučili su preuzeti stvar u svoje ruke
Bitka između vozača i aktivista traje već nekoliko mjeseci, a s vremenom su metode jednih i drugih postale sve agresivnije, pa je vjerojatno pitanje vremena kad bi neki od okršaja mogao završiti u rubrici crne kronike.
Je li naivno od aktivista StopHAM-a vjerovati da će išta postići korištenjem bezopasnih tekućina, naljepnica, videokamera i nježnijeg spola u zemlji u kojoj gospoda u skupocjenim automobilima zatamnjenih stakala nisu naviknula da im se postavljaju neugodna pitanja o njihovim vozačkim navikama?
Situacije poput vožnje na poklopcu motora, kao i povremenih fizičkih obračuna s naoružanim individualcima očito nisu dovoljne za razuvjeravanje.
Pogledajte.