Princeza Charlene od Monaka privukla je sve poglede na dodjeli zvjezdica Michelinovog vodiča 16. ožujka u Grimaldi Forumu
Po prvi put u više od 120 godina, prestižna ceremonija Michelinovog vodiča napustila je Francusku. Domaćin dodjele postala je Kneževina Monako, koja u samo dva kvadratna kilometra broji osam restorana s ukupno 13 Michelinovih zvjezdica.
Uz kulinarski program, večer je obilježio i modni trenutak princeze Charlene.
Na crveni tepih stupila je u potpuno zlatnom metalik ansamblu, koordiniranom sakou i hlačama te prozirnoj šljokičastoj bluzi.
Odijelo sedefastog sjaja stvoreno od svilene tkanine tussah potpisuje talijanski kralj elegancije Giorgio Armani, a sličan komplet nedavno je u ponudu uvrstila španjolska Zara.
Uz spomenuto odijelo Charlene je nosila torbicu La Prima iz Armanijeve kolekcije, a zajedno s princom Albertom II. popela se na pozornicu kako bi čestitala nagrađenim chefovima.
Izbor dizajnera nije slučajan. Giorgio Armani preminuo je 4. rujna prošle godine, no njegova veza s monegaškim dvorom traje desetljećima – najupečatljiviji trag ostavio je venčanicom koju je izradio za Charlene i princa Alberta II. na njihovom vjenčanju 2. srpnja 2011. godine.
Haljina od off-white satena bila je ukrašena s 30.000 zlatnih perli, 40.000 Swarovski kristala i 20.000 sedefnih kapljica, a na njezinom stvaranju utrošeno je 2.500 sati rada.
Monaco i Michelin – veza stara 126 godina
Prema direktoru Michelinovog vodiča Gwendalu Poullennecu, Monaco je dio vodiča od samog početka – već u prvom izdanju iz 1900. godine.
Na ovogodišnjoj ceremoniji treću Michelinovu zvjezdicu dobio je restaurant Les Morainières chefa Michaëla Arnoulta, sedam restorana nagrađeno je drugom zvjezdicom, a čak 54 nova restorana ušla su u prestižno društvo s prvom zvjezdicom.