tržište kapitala

Zagrebačka burza: CROBEX završio tjedan u crvenom

Bionic
Reading

Petak na hrvatskom tržištu kapitala donio je nastavak pada CROBEX-a uz povećanu likvidnost. Indeks CROBEX je kraj dana dočekao na 3.732,10 boda, što predstavlja pad od 0,82 posto dok je uži indeks CROBEX10 zabilježio pad od 0,68 posto.

Sektorski indeksi uglavnom su dan završili u crvenom pri čemu je sektor transportnog sektora potonuo za 4,44 posto. S druge strane indeksi prehrambene industrije i turizma završili dan u zelenom sa rastom od 0,76 posto, odnosno 0,27 posto.

Ukupna dnevna likvidnost iznosila je 2,67 milijuna eura, a dan je prošao bez blok transakcija. Končar je ponovno zauzeo mjesto najtrgovanijeg izdanja sa prometom od 431 tisuću eura, dok ga prati povlaštena dionica Adris Grupe s prometom od 390 tisuća eura.

Od ostalih treba izdvojit HPB, Dalekovod i Ing-Grad koji su zabilježili promete od 390 tisuća, 212 tisuća i 211 tisuća eura. Od četvrtka je na zagrebačku burzu uvršteno i izdanje Tokića kojim je zadnja 2 dana protrgovano oko 450 tisuća eura i zabilježen je pad od 1,74 posto.

Titulu dobitnika dana odnosi Granolio s rastom od 3,82 ali sa skromnom likvidnošću od svega 2,5 tisuća eura. Od likvidnih izdanja Čateks je odradio najbolji dan rastom od 2,90 posto na razini likvidnosti od 15 tisuća eura.

S druge strane, najveći pad ubilježila je dionica Zagrebačke banke s padom od velikih 19,18 posto na razini likvidnosti od 16 tisuća eura