TRŽIŠTE KAPITALA

Niska likvidnost se nastavlja, povlašteni Adris u fokusu

Bionic
Reading

Domaće tržište kapitala je u srijedu nastavilo sa skromnom prometom, gdje je protrgovano svega 5,2 milijuna kuna. U fokusu investitora je bila povlaštena dionica Adrisa, sa 2,6 milijuna kuna prometa, što predstavlja polovinu jučerašnjeg prometa. Cijena dionice je pri tome oslabila 0,4 posto, te zaključila dan na 416 kuna. Ostala izdanja su imala znatno niže promete, gdje vrijedi izdvojiti tek dionicu Valamar Riviere, koja je na nešto iznad pola milijuna kuna prometa stagnirala cijenom na 22,55 kuna

Dionički indeksi su nastavili tjedan sa zanemarivim kretanjima, bez jasnog trenda. Indeks CROBEX je kliznuo 0,06 posto, a uži indeks CROBEX10 oslabio 0,07 posto. Sektorski gledano najlošiju izvedbu je imao indeks građevinskog sektora koji je pao 3,1 posto, a porastom se izdvaja indeks industrije, koji je ojačao 1,4 posto.

Titula dobitnika dana ide dionici Đure Đaković holdinga, koja se nakon jednog dana realizacije dobitonosnih zarada vratila na stazu rasta, te jučer skočila 9,3 posto. Pozitivna cjenovna kretanja su zabilježena u dionicama Belja, Lošinjske plovidbe i Luke Rijeka, koje su ojačale redom 7,2 posto, 4,0 posto i 3,3 posto.

Na strani gubitnika, nezahvalno prvo mjesto drži dionica Viadukta koja je potonula 7,6 posto, a padovima cijena ju prate dionice Maistre, Vajde Tankerske Next Generation, koje su oslabile redom 3,7 posto, 2,9 posto i 2,8 posto.

Dobitnik dana     Đuro Đaković Holding     +9,30%     26,80

Gubitnik dana     Viadukt     -7,56%     220,00

Crobex     -0,06%     1.808,07

Detaljnije o trgovanju na tržištima kapitala možete pročitati OVDJE.