ZET je najavio da se u subotu, zbog proštenja povodom Velike Gospe u Remetama i Stenjevcu, mijenjaju trase autobusnih linija - linija 203 vozi skraćeno do Vineca, 146 do kružnog toka u Stenjevcu, a 172, 176 i 177 dodatno će stajati na Gospodskoj
Autobusna linija 203 (Svetice - Vinec - Kaptol), od 8 do 21 sat prometuje skraćeno do Vineca. Autobusa linija 119 prometuje uobičajenom trasom do raskrižja Ilice i Vrapčanske, nastavlja vožnju Ilicom i Alejom grada Bolonje te Samoborskom cestom do odredišta. Navode da će se na izmijenjenom dijelu trase koristit sva usputna stajališta.
Autobusna linija 146 prometuje skraćeno do kružnog toka koji povezuje Ulicu Ivane Brlić Mažuranić i Stenjevečku ulicu. Stajalište će se uspostavit poslije kružnog toka u Ulici Ivane Brlić Mažuranić, u smjeru Reljkovićeve.
Autobusna linija 172 (Črnomerec - Zaprešić), 176 (Črnomerec - Gornja Bistra) i 177 (Črnomerec - Poljanica - Gornja Bistra) zaustavljaju se u oba smjera i na stajalištu Gospodska.
Ističu da u petak, u slučaju obustave prometa koje može nastati ovisno o stanju na terenu, autobusne linije 119 i 146 u poslijepodnevnim satima prometuju djelomično izmijenjenom trasom u oba smjera.
ZET poručuje da će se na blagdan Velike Gospe u tramvajskom i autobusnom prometu te na žičari primjenjivat nedjeljni vozni red.