Gorska služba spašavanja Prenj uključila se u potragu za nestalim planinarom, hrvatskim državljaninom koji je nestao na području planine Visočice u Bosni i Hercegovini.
Prema informacijama GSS-a Prenj, planinar se jučer kretao rutom od vrha Vito prema vrhu Parić.
Nakon toga planirao je spust prema bivku ‘Zoran Šimić’, a zatim planinarskom stazom do svog vozila marke Peugeot hrvatskih registarskih oznaka.
Spašavatelji pozvali planinare da se jave
Iz GSS-a Prenj apelirali su na sve planinare i izletnike koji su jučer boravili na području Visočice da se jave ako imaju bilo kakvu informaciju.
'Molimo sve osobe koje imaju bilo kakvu informaciju o kretanju navedene osobe ili su ga eventualno vidjele na tom području da se jave GSS-u Prenj ili Policijskoj upravi Konjic', poručili su.
Spašavatelji ističu da je jučer na Visočici boravio velik broj planinara te da bi svaka informacija mogla biti važna za potragu.
Potraga za nestalim planinarom je u tijeku.