Zbog prijetnji upućenih svojoj supruzi uhićen je ugledni hrvatski kipar i restaurator Radivoje Jovičić, koji se trenutačno nalazi u istražnom zatvoru kako ne bi ponovio kazneno djelo koje mu se stavlja na teret.
Jovičić je već ranije jednom prijetio supruzi nakon što je njihov brak doživio slom te mu je izrečena uvjetna kazna, piše Jutarnji list
No nije se smirio, već je na montažni objekt u kojem se nalazi njezin obrt za prodaju vaza, u ulici Hermana Bollea na Mirogoju, gdje se nalazi i njegov obrt, bacio kamen. Pritom je urlao: 'Ovo je moja zemlja! Ubit ću te!', a navodno je rekao i da će sve politi benzinom i zapaliti. Budući da Jovičić ima registriran pištolj, žena se uplašila i sve prijavila policiji.
S obzirom na to da je prekršio raniju uvjetnu kaznu koja mu je bila izrečena za prijetnje supruzi, Jovičić je morao biti uhićen i prijavljen.
Jovičić je kao viši konzervator-restaurator bio zadužen za restauraciju mnogobrojnih bakrenih kupola i crkvenih tornjeva nakon dvaju potresa u Zagrebu 2020., a poznat je po zahvatima skidanja kupola s bazilike Presvetog Srca Isusova u Palmotićevoj ulici te kupole sa Saborne crkve Preobraženja Gospodnjeg na Preradovićevu trgu.