Premijer Andrej Plenković i članovi Vlade održali su sastanak sa županima uključenim u Razvojni sporazum za Sjever Hrvatske u Termama Tuhelj. Nakon toga premijer se obratio medijima
Plenković se na početku osvrnuo na sastanak sa županima, kazavši da se radi o razgovoru po uzoru na Projekt Slavonija, Baranja i Srijem. 'Očekujem da sve ove projekte koje su župani sugerirali ministri uzmu u obzir. Ovaj dio Hrvatske je itekako angažiran kada se radi o zdravstvu', poručio je Plenković.
Novinari su ga pitali za pozive Milanoviću. 'Ne znam zašto se nije javio. Ja sam konzultacije jasno najavio još u Davosu', kazao je Plenković. 'Ovih proteklih dana napravili smo analizu, konzultirali se unutar Vlade i koalicije. Nisam do kraja vidio što je sve rekao. Imamo dvije opcije - jedna da pokušamo odmah dignuti ton u našem odnosu, koji je inače sjajan, ili da pričekamo pa se pokušamo čuti tijekom dana, da ostavimo prostora za dijalog', poručio je Plenković.
'Mi imamo naš stav, ali pričekat ćemo da se čujemo', kazao je premijer.
'Ne znam što je sve izgovorio. Ne sjećam se baš situacija da se s nama konzultirao oko vanjsko-političkim temama. Rekao sam da ćemo se konzultirati. A sad kad ga polušate kontaktirati, onda ni to nije dobro. Onda sami zaključite kakav je to sugovornik i suradnik', rekao je Plenković.
Dodao je da će se danas pokušati čuti s Milanovićem oko Odbora za mir. 'Ima on puno posla, zauzet je. Moji suradnici su ga dva puta pokušali kontaktirati', rekao je.
Na pitanje novinara što je sa sjednicom Vijeća za nacionalnu sigurnost, za koju je predsjednik rekao da je potrebna, premijer odgovara: 'To smo trebali napraviti 24.2.2022. kad sam to i pismeno zatražio, a on je tada rekao "nije to ništa".
'Ne da mi se više njega komentirati', kazao je na još jedno pitanje o Milanoviću.
Poželio je sreću hrvatskim rukometašima. 'Podržat ćemo rukometaše ispred televizora', rekao je Plenković, podsjetivši da se ovaj vikend održava veliki skup Europske pučke stranke u Hrvatskoj.