Predsjednik Zoran Milanović primio je danas indijskog premijera Narendru Modija, koji boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj.
Predsjednik Milanović i premijer Modi razmijenili su stavove i mišljenja o aktualnim globalnim krizama i izazovima, s posebnim naglaskom na eskalaciji situacije na Bliskom istoku te na ratu u Ukrajini. Složili su se kako aktualne sukobe i krize treba pokušati riješiti diplomatskim putem, razgovorima za stolom. Na sastanku je također bilo riječi i o opasnostima od terorizma koji pogađa mnoge zemlje, a s čime je suočena i Indija.
Predsjednik Milanović izrazio je tijekom sastanka i sućut u ime Hrvatske premijeru Modiju povodom nedavne tragedije, pada putničkog zrakoplova Air India, u kojoj je poginuo veliki broj ljudi.
Uz predsjednika Vlade Republike Indije na sastanku s predsjednikom Republike bili su ministar vanjskih poslova Subrahmanyam Jaishankar i savjetnik za nacionalnu sigurnost Ajit Doval.
Uz predsjednika Milanovića bili su savjetnik Predsjednika Republike za obranu Ivica Olujić i savjetnik Predsjednika Republike za vanjsku i europsku politiku Neven Pelicarić.