Iz Ministarstva zdravlja potvrdili su za HTV da inspekcija provodi nadzor nad zakonitošću rada Gradskih ljekarni Zagreb
Naime, unatoč upozorenjima resornog ministra ljekarne su se oglušile te prema Odluci o izmjenama i dopunama Statuta iz Upravnog su vijeća uoči privatizacije izbacile jednog radnika, javlja HTV
Tako su na svoju ruku promijenile omjer članova Upravnog vijeća u kojem sada sjedi jedan predstavnik osnivača više i jedan radnik manje! I to baš kada se navelike govori o privatizaciji Holdingove 'zlatne koke'.
Stoga su im iz Ministarstva zdravlja poslali inspekciju. A zanimanje za ljekarne već je iskazalo pet ponuđača. No u Hrvatskoj ljekarničkoj komori smatraju da se njihovom privatizacijom krši Zakon o zdravstvenoj zaštiti pa bi se Holdingov naum o podebljanju proračuna prodajom mogao poljuljati, smatraju u Komori.
Više pogledajte ovdje