TURNIR U HERCEGOVINI

Dinamo slavio protiv GOŠK-a

Vida i Šimunić

Izvor: Pixsell / Autor: Zoran Grizelj/VLM/PIXSELL

Dvobojem domaćeg GOŠK-a i zagrebačkog Dinama počinje 22. Memorijalni turnir Andrija Anković u Gabeli

GOŠK - Dinamo 0:2

90 gotova je utakmica
85' još je malo do kraja utakmice. Dinamo će i ove godine sigurno igrati u finalu
78' nova prilika za Dinamo, ali je Krstanović neprecizan
68' minijatura Kovačića, Atta pogađa stativu uz 'asistenciju' budnog golmana Solde
62' Šveđanin Walid Atta dobro je tukao, a domaći je golman u posljednji trenutak obranio njegov udarac
58' Krstanović neometan ulazi u šesnaesterac na asistenciju Alispahića, ali puca preko grede
53' GOOL Dinamo vodi 2:0!
Leko ubacuje za Alispahića koji kraj zbunjene obrane GOŠK-a zabija za povećanje vodstva
52' Korner Alispahića, Tonel glavom promašuje zicer
50' Kelava u zadnji tren brani nezgodan slobodnjak Ćuluma koji je kroz gužvu ciljao suprotni kut
46' počelo je drugo poluvrijeme. U svlačionici su ostali Šimunić, Ibanez, Pokrivač i Beqiraj, a na terenu su Tonel, Pivarić, Calello i Krstanović.
45' završilo je prvo poluvrijeme utakmice u Gabeli
40' ulazimo u posljednjih pet minuta prvog dijela. Dinamo ima terensku inicijativu i prednost od jednog gola
36' Beqiraj je zaprijetio, ali je Helvida uspio izbiti loptu u korner
29' Sylvestr puca u vanjski dio mreže. Slovak je danas vrlo raspoložen za igru
23' Dinamo poveo s 1:0!
Jakub Sylvestr zabio iz mrtvog kuta s desne strane, pukao je bunker domaćina.
21' netko od 200-tinjak okupljenih Boysa ubacilo je baklju u teren
19' Beqiraj puca u blok, Dinamo zadržava jalovu inicijativu
15' GOŠK tradicionalno čeka kontre u zatvorenoj formaciji
13' Tomečak gađa glavom nakon ubačaja Leke, no lopta odlazi pored gola
12' borba na sredini terena i dvije 'četvrt' prilike glavom, još ni blizu gola
7' prvi korner na utakmici je zaradio Dinamo, no ni nakon izvedenog kornera nije bilo opasnosti po gol GOŠK-a
5' zbog već spomenutog terena ne može se izvesti točno dodavanje, a skoro svaki igrač se barem jednom poskliznuo na terenu
2' Grbav i zaleđen teren u Gabeli stvarati će problem za igrače obje momčadi što nije dobra vijest za tehnički potkovanije igrače.
1' počela je utakmica, okupilo se tek tristotinjak gledatelja

Tek koji kilometar od Metkovića Dinamo danas u 13.20 sati ulazi u borbu za svoj prvi pehar u 2012. godini, a tekstualni prijenos možete pratiti na tportalu. Teren u Gabeli nije adekvatan za ono što je zamišljao trener gostiju Ante Čačić, ali unatoč grbama i zaleđenoj plohi dozvolit će dovoljno kvalitetan nogomet.

Za Dinamo ne mogu igrati Bišćan, Sammir, Rukavina i Kramarić zbog lakših ozljeda, te Vrsaljko koji je zbog temperature ostao u bazi u Međugorju. Za pogon je spreman Walid Atta koji će uči u nastavku utakmice.

'Morat ćemo malo podići loptu zbog terena i rekao sam igračima da igraju na kratke pasove kako bi se moglo kontrolirati dodavanje, ali mi smo Dinamo i moramo se snalaziti u svim situacijama', kratko je uveo u dvoboj trener Ante Čačić, a utakmicu će započeti idući sastavi.

GOŠK: Schreng, Žderić, Jelavić, Kojić, Helvida, Ćulum, Tomić, Zlomislić, Raguž, Karić, Vasilj

Dinamo: Kelava, Ibanez, Šimunić, Leko, Tomečak, Badelj, Sylvestr, Alispahić, Beqiraj, Pokrivač, Vida

U drugom polufinalu turnira igraju RNK Split i Lokomotiva u 15 sati.