POHLEPNA SLUŽBENICA

Bankarica krala novac klijentima

14.01.2011 u 14:08

Bionic
Reading

Riječka policija kazneno je prijavila 49-godišnju bankaricu iz Matulja koja je, dok je bila zaposlena u jednoj riječkoj banci, od šestorice klijenata u protekle dvije godine ukrala više od 350.000 kuna

Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je bankarica od prosinca 2008. do kolovoza 2010. zlouporabila svoj položaj tako što je bez znanja klijenata banke zatvorila i otvorila više računa devizne štednje, krivotvorivši pritom dokumentaciju i ugovore o računima. Sebi je tako pribavila protupravnu imovinsku korist od najmanje 355.490,55 kuna.

Banka je oštećenim klijentima vratila novac, a bankarica se kazneno prijavljuje Županijskom državnom odvjetništvu zbog ukupno tri kaznena djela zlouporabe položaja i ovlasti te tri kaznena djela krivotvorenja službene isprave.