Drugo natjecanje 'Ready, steady, code!' bit će održano u subotu, 21. studenoga, s početkom u 11 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2, dvorana 10, prizemlje)
Natjecanje organiziraju Fakultet organizacije i informatike te tvrtka Asseco SEE iz Zagreba. Ukupan fond nagrada iznosi 32 tisuće kuna (nagrada za prvo mjesto iznosi 17, za drugo deset, a za treće pet tisuća kuna), a tri prvoplasirana tima bit će nagrađena i poklon bonom sponzora u vrijednosti 1.200 kn.
Za nagrade će se boriti ukupno deset timova. Jedan tim čine srednjoškolci (Tehnička škola Ruđer Bošković, Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir, Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna), dok su u ostalima timovi studenata s FOI-ja, Fakulteta elektrotehnike i računarstva (FER, Zagreb), Tehničkog veleučilišta Zagreb (TVZ) i Filozofskog fakulteta u Osijeku (FFOS).
Ove godine prvi put sudjeluju i natjecateljice. Timovi će unutar 24 sata intenzivnog programiranja pokušati razviti kompletno aplikacijsko rješenje, a temu samog natjecanja će saznati na otvorenju.
Svoja će rješenja imati prilike predstaviti u nedjelju 22. studenoga, od 18 sati u dvorani 10, nakon čega će biti i proglašen pobjednik.
Više:Ready, steady, code!