11.08.2016 u 21:00

• +4

OI RIo, košarka: Hrvatska - Brazil

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Jim Young

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je svoju drugu pobjedu na olimpijskom turniru u Riju ovog četvrtka, izvrsnom igrom protiv domaćina Brazila koje su Petrovićevi izabranici svladali rezultatom 80:76....

Hrvatska je ostvarila još jednu impresivnu pobjedu. Nakon senzacionalnog trijumfa protiv Španjolaca te tijesnog poraza od Argentine, svima je bilo jasno da imamo borbenu i dobro organiziranu reprezentaciju koja se nikad ne predaje, a ovog četvrtka protiv Brazila te su se vrline pokazale kao nepremostiv problem za domaćina koje su naši košarkaši nadigrali u svim segmentima igre, no na kraju su njihovu fanatičnost jedva slomili.

Bio je tu susret u kojem je zrelija i odgovornija ekipa stigla do pobjede, na žalost domaćih navijača. Brazilci su bili ti koji su bolje otvorili susret u prvoj četvrtini i rano poveli, no tricama Ukića, Hezonje i Bogdanovića naši su se brzo vratili u susret te završili uvodnu dionicu igre vodstvom 19:17, zahvaljujući košu Planinića u posljednjim sekundama.

Drugu četvrtinu naši su odigrali fantastično, posebno u obrani, a Bojan Bogdanović nastavio je trpati koševe. Brazilci su se potpuno pogubili i razlika je rasla iz minute u minutu, sve do +12 (39:27), da bi do odmora domaćin ipak smanjio, no Bogdanović im je zabio u zadnjoj sekundi za lijepih 41:31.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su se Brazilci serijom 8:0 potpuno vratili u susret, no uslijedili su novi važni koševi Bogdanovića, sjajan prodor Babića i trica Simona koji su naše odveli na +14 (55:41) iz čega se činilo da se domaćin ne može izvući.

No, u zadnjoj četvrtini opet su domaći stigli na samo -3 (69:66) i moglo je biti drame, ali trice Bogdanovića i Šarića te skok i koš Darija dotukle su domaćina u završnici i donijeli našima trijumf 80:76.

Daleko najbolji strijelac susreta bio je odlični Bojan Bogdanović koji je postigao čak 33 koša. Dario Šarić je dodao 15, dok su u sastavu Brazila najefikasniji bili Leandro Barbosa sa 16 i Marquinhos sa 12 pogodaka.

Hrvatska sada ima dvije pobjede i jedan poraz u tijesnog skupini B, a u sljedećem kolu igrati protiv Nigerije novom pobjedom osigurala bi plasman u četvrtfinale.