BIVŠI MRAVI OPASNO GRIZU

Žorić i Simon razmontirali Real u Madridu

15.03.2013 u 22:57

Hrvatski reprezentativci Luka Žorić i Krunoslav Simon odigrali su izvrsnu utakmicu za Unicaju, koja je u Madridu iznenađujuće pobijedila Real 77-74 u ogledu 11. kola Eurolige u E skupini

Real Madrid vodio je nakon prvog poluvremena 40-32. Momčad Unicaje, koju vodi naš Jasmin Repeša, izvanredno je odigrala treću četvrtinu, koju je dobila s 28-13. U tom periodu je zapravo dobila utakmicu.

Luka Žorić odigrao je briljantnu utakmicu. S 21 košem u 34 minute igre, bio je najbolji strijelac utakmice. Gađao je 7-10 iz igre i 7-8 slobodna bacanja. Imao je 12 skokova (sve u obrani), te po dvije blokade i osvojene lopte, uz dvije izgubljene. Zaradio je izvanredan valorizacijski indeks 33!

Golemi doprinos pobjedi Unicaje dao je i Krunoslav Simon, drugi strijelac utakmice s 18 koševa u 30 odigranih minuta. Šutirao je 3-5 dvice, 3-6 trice i 3-4 slobodna bacanja. Dodao je 5 skokova, te po dvije asistencije i osvojene lopte, uz tri izgubljene. Sve to donijelo mu je valorizacijski indeks 19, drugi najbolji na utakmici. Važno je i napomenuti da su dvojica Hrvata zabila posljednja četiri koša Unicaje s linije slobodnih bacanja i tako Real držali 'na pristojnoj distanci' u završnici.

U domaćoj momčadi najefikasniji je bio Sergio Rodriguez sa 17 koševa. Dontaye Draper u 13 minuta igre nije se upisao u strijelce (0-1 dvice, 0-2 trice), imao je tek jednu asistenciju.

Završne minute velike Unicajine pobjede i mirne ruke hrvatskih reprezentativaca

Unicaja je izgubila sve tri dosadašnje utakmice protiv Real Madrida ove sezone, dvije u španjolskom prvenstvu i jednu u Euroligi u Malagi. U zadnja dva kola u Euroligi ostvarila je dvije vrlo važne pobjede u utrci za četvrtfinale. Prvo je kod kuće svladala Panathinaikos, a onda je stigla i do pomalo neočekivanih bodova u Madridu kod Reala, koji je već u prošlom kolu osigurao plasman u četvrtfinale. Repešina momčad je sada na omjeru 6-5. Ima pobjedu manje od četvrtog Panathinaikosa, ali i bolju koš-razliku u međusobnim susretima s klubom iz Atene.

Panathiniakos je kao domaćin bez problema svladao Albu Berlin 82-58. Najefikasniji kod 'zelenih' bio je Jonas Maciulis sa 16 koševa. Naš Roko Leni Ukić postigao je 8 koševa u 23 minute igre uz šut 3-5 za dva poena, 0-1 trice i 2-2 slobodna bacanja, ali se istaknuo sa 6 asistencija. Dodao je dva skoka i dvije osvojene lopte, uz jednu izgubljenu.

Euroliga, 11. kolo skupine E:

CSKA – Žalgiris 70-61
Real Madrid – Unicaja 74-77
Panathinaikos – Alba Berlin 82-58

Redoslijed.
1. Real Madrid 9-2, 2. Anadolu Efes 9-2, 3. CSKA 8-3, 4. Panathinaikos 7-4, 5. Unicaja 6-5, 6. Žalgiris 4-7, 7. Alba Berlin 1-10, 10. Brose Baskets 0-11