REAKCIJA IZBORNIKA

Zlatko Dalić i u pobjedi je komentirao ono zbog čega se mnogi crvene: Potrošio sam se govoreći o tome, žao mi je zbog toga!

22.09.2022 u 23:34

U dvoboju 5. kola 1. skupine Lige nacija hrvatski nogometaši su na zagrebačkome Maksimiru pobijedili Dansku s 2:1, a komentar je dao izbornik Zlatko Dalić

Pogotke su za Hrvatsku dali Borna Sosa (49) i Lovro Majer (79), a za Dansku Christian Eriksen (77). Hrvatska je time osigurala ostanak u najjačem razredu Lige nacija, a po prvi puta u povijesti plasirat će se na završni turnir ukoliko u nedjelju u Beču svlada Austriju ili ukoliko Danska ne pobijedi Francusku.

'Čestitam dečkima na sjajnoj utakmici, pogotovo u drugom poluvremenu. Pobijedili smo momčad koja je kompaktna, agresivna, trkački jaka. Sve je bilo za pohvalu, agresija, trka, mirnoća, pas, na kraju zaslužena pobjeda. Hvala i navijačima', rekao je izbornik pa dodao za Novu TV:

'Dobro smo krenuli u utakmicu, malo smo se pogubili zadnjih petnaestak minuta, ali napravili smo rošade na poluvremenu. Perišić je otišao visoko na stopera, Kovačić je ostao na igraču, a u prvom poluvremenu je bilo suprotno. Onda su i Perišić i Pašalić odigrali puno bolje. Oba su gola lijepa, prvi je gol pao nakon kornera. To smo vježbali na treningu, a Lovro je zabio čim je ušao. U kadru imamo široki izbor igrača koji mogu ući i sačuvati utakmicu u istom ritmu.'

• +53
Hrvatska - Danska, Liga nacija, 22.9.2022. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO BAT

Završni turnir Lige nacija je blizu...

'Definitivno smo drugi, to je dobra vijest za ždrijeb za Europsko prvenstvo. Taj smo cilj ostvarili. Do sada smo se u Ligi nacija borili za ostanak, a sada smo u sjajnoj situaciji. Idemo po Final Four, dečki vjeruju u to, sjajna je atmosfera u momčadi.'

Nije se mogla izbjeći bolna tema - maksimirsko ruglo.

'Gdje god da igramo u Hrvatskoj je lijepo. Šteta da nemamo te uvjete, niti jedna se utakmica Lige nacija ne igra na ovakvom stadionu. Svjetski doprvak nema svoj stadion. Potrošio sam se govoreći o tome, žao mi je zbog toga.'

Još nešto o Ligi nacija...

'Bio sam skeptik oko Lige nacija. Sve su kritike išle na mene zbog ovog natjecanja, nije me išlo, ali sada imamo šansu. Zbog dečkiju bih volio da prođemo u Final Four.'