Drama na Svjetskom prvenstvu: Jedna od najvećih reprezentacija ne može ući u SAD!

neočekivani problem

Drama na Svjetskom prvenstvu: Jedna od najvećih reprezentacija ne može ući u SAD!

  • D.B.
  • Zadnja izmjena 14.06.2026 23:00
  • Objavljeno 14.06.2026 u 22:38
Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Urugvajska reprezentacija našla se u neočekivanom problemu samo nekoliko dana prije prve utakmice na Svjetskom prvenstvu.

Urugvajska reprezentacija našla se u neočekivanom problemu samo dan prije početka nastupa na Svjetskom prvenstvu. 'La Celeste' je ostala blokirana u svojoj bazi u Cancúnu jer zrakoplov koji je trebao prevesti momčad u Miami nema dokumentaciju potrebnu za ulazak u Sjedinjene Američke Države prema američkim propisima.

Urugvajski nogometni savez (AUF) ubrzano pokušava pronaći rješenje kako bi delegacija stigla u SAD prije 19 sati po istočnoameričkom vremenu, što je krajnji rok za ulazak u zemlju uoči utakmice prvog kola protiv Saudijske Arabije.

Problem je već poremetio planove reprezentacije. Zbog kašnjenja su pod znakom pitanja konferencija za medije i ostatak rasporeda predviđenog za četvrtak. Urugvajski mediji navode kako FIFA i AUF zajednički rade na brzom rješenju nastale situacije.

Nogometaši se trenutačno nalaze u kompleksu Mayakoba, koji služi kao baza dvostrukim svjetskim prvacima tijekom priprema za turnir. Momčad Marcela Bielse vjerojatno će morati prilagoditi dio svog rasporeda uoči debija koji bi mogao biti ključan za njihove ambicije na prvenstvu.

Urugvaj će prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu igrati u ponedjeljak u 18 sati po lokalnom vremenu u Miamiju. S obzirom na to da imaju manje od 24 sata za rješavanje problema i dolazak u SAD, neočekivani zastoj mogao bi utjecati na pripreme reprezentacije, a situaciju pomno prate i njihovi suparnici u skupini.

Sažeci Hrvatske nogometne lige

Pratite nas na društvenim mrežama

Najbitnije od bitnog

Newsletter tportala donosi tjedni pregled najbitnijih vijesti

tportal