najgori je u ligama petice

Zlatan Ibrahimović ima veliki problem; trebaju li se u Milanu zabrinuti zbog ove činjenice?

30.10.2020 u 14:29

Neuništivi Zlatan Ibrahimović (39) je od početka sezone zbog zaraze koronavirusom odigrao samo tri utakmice za Milan u prvenstvu, no i to mu je bilo dovoljno da zabije čak šest golova i zasjedne na čelo ljestvice najboljih strijelaca Serie A. Zabio je Ibra jedan gol i kvalifikacijama za Europsku ligu, no sada je na vidjelo izašla njegova ogromna mana koja je uzbunila sve u redovima 'rossonera'

Nogometaši Milana su u četvrtak u 2. kolu Europske lige pobijedili prašku Spartu 3:0. Nisu imali 'rossoneri' nikakvih većih problema, dapače trener Stefano Pioli imao je toliku komociju da je na poluvremenu u svlačionici mogao ostaviti Zlatana Ibrahimovića.

Ne bi to bilo ništa čudno da Zlatan u 36. minuti utakmice nije zapucao penal kojeg je sam izborio. Istina, svladao je Ibrahimović golmana Sparte Heča, ali je pogodio samo - prečku. I do kraja poluvremena se nije uspio upisati u strijelce...

Pioli ga je odlučio 'kazniti' te ga je ostavio u svlačionici uz racionalno objašnjenje.

'Ibrahimovićeva izmjena je bila već najavljena, nisam to želio promijeniti', kazao je Pioli i nastavio:

'Znate i sami, što vam moram objašnjavati? Pa Zlatan je šampion, da sam ga pitao da li želi nastaviti do kraja utakmice, rekao bi da želi! Ali moramo čuvati energiju i za druge utakmice, a on se tek vraća nakon bolesti i nema potrebe riskirati.'

AC Milan - AS Roma, Serie A, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Jasno je svima da ne treba bespotrebno riskirati, ali Zlatanov promašeni jedanaesterac otkrio je njegovu veliku manu!

Naime, bio je ovo Ibrin treći promašaj s bijele točke u posljednja tri mjeseca i po tome je najgori u 'ligama petice'! Jedini je nogometaš koji je promašio čak tri penala od pet prethodno izvedenih u najjačim europskim ligama!

Sad se svi pitaju imaju li u redovima 'rossonera' razloga za zbrinutost? Jer Zlatan će zabiti iz nemoguće situacije, nije važno kako - glavom, nogom, petom, kung-fu udarcem - ali penali mu izgleda nekako i ne idu...