Zagrebov ludi preokret; drugo poluvrijeme za pamćenje

01.12.2016 u 20:35

• +2

PPD Zagreb - Rhein Neckar Loewen

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalović

U devetom kolu rukometne Lige prvaka Zagreb je svladao Rhein Neckar Löwen 25:21 (10:15) i tako zadržao nade za prolazak u nokaut fazu

Zagreb je stigao do svoje druge pobjede u elitnom klupskom natjecanju. Nakon jakog Vardara na domaćem parketu pao je još jedan moćan rukometni div – njemački prvak Löwen.

A nije tako izgledalo u prvom dijelu. Rukometaši naše najbolje momčadi držali su se desetak minuta, a onda su se gosti odvojili, održavali prednost i na odmor otišli s pet golova razlike (10:15).

No u drugom poluvremenu dogodio se veliki preokret i zasigurno najboljih 30 minuta Zagreba ove sezone. Hrvatski prvak je odmah napravio seriju 5-0, kojom je izjednačio, a zatim polako lomio suparnika i drugi dio dobio s nevjerojatnih 15:6, za ukupan rezultat 25:21.

Bila je ovo možda i ključna utakmica PPD-a Zagreb u borbi za plasman u osminu finala. Da su zagrebaši izgubili i ovaj susret, izgledi za plasman u drugi krug bili bi vrlo mali.

'Čestitam dečkima na sjajnoj predstavi u drugom poluvremenu. Drugih 30 minuta igrali smo onako kako bih ja želio da igramo stalno. U prvom poluvremenu smo imali problema i morao sam igrače u pauzi smiriti za nastavak. Ovo nam je važna pobjeda', poručio je Ivandija.

PPD Zagreb je do pobjede predvodio Igor Vori s pet golova, dok su Lovro Jotić, Luka Šebetić, Zlatko Horvat i Josip Valčić zabili po tri gola. Odličan je bio, posebice u drugom poluvremenu, i vratar Matevz Skok s deset obrana. U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Dejan Manaskov s pet i Mads Larsen s četiri gola.