seha liga

'Zagrebaši' sredili aktualnog prvaka i zasjeli na prvo mjesto ljestvice

16.10.2018 u 20:12

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 6. kola regionalne SEHA lige u dvorani Sutinska vrela svladali prvaka Vardar 26:23...

Vardar je bolje krenuli i već na samom početku utakmice pobjegao na minimalnu razliku od dva gola, a prvi pogodak za PPD Zagreb u 6. minuti postiže Ivan Sršen koji je nakon utakmice u ukrajinskom Zaporožju nastavio s odličnom igrom. Vardar ne uspijeva realizirati idući napad, a za Zagreb zabija Josip Božić Pavletić.

Iako se Zagreb razigrao, Vardar ponovno bježi na dva gola prednosti, ali Tin Kontrec u sljedećem napadu zabija gol te smanjuje razliku (4:5), no zatim je uslijedila četverominutna 'crna rupa' u igri obje momčadi koju uspješno za Zagreb rješava David Mandić svojim prvim zgoditkom u utakmici (6:6). Ipak, veselje nije dugo potrajalo jer Dmitrij Kiselev već u sljedećem napadu zabija te opet dovodi Vardar u prednost (6:7).

Prvo isključenje u utakmici u 19. minuti zaradio je Dainis Kristopans, a prvi sedmerac u utakmici zabija kapetan Zlatko Horvat. Još jednim isključenjem svoju momčad kažnjava Igor Karačić grubim startom na Damira Bičanića nakon čega ga suci šalju na hlađenje.

Minutu nakon, Zagrebov Josip Vekić odlazi na klupu na 2 minute, a Kristopans odmah zabija za novu minimalnu prednost Vardara (12:13). Horvat poravnava, a prvi put u utakmici Zagreb odlazi na prednost (14:13) golom Davida Mandića.

Posljednjih 10 minuta prvog poluvremena obje su ekipe bile poprilično izjednačene što dokazuje i rezultat 14:14 prije predaha.

U nastavak susreta 'zagrebaši' ulaze puno agresivnije, novi golman Radivoje Ristanović upisuje obranu, a napad realizira Bičanić te zabija svoj drugi pogodak za prednost Zagreba (15:14). Još jednim golom Sršena Zagreb odlazi na 16:14.

• +5
RK Zagreb - PSG, 3. kolo rukometne Lige prvaka, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Ranko Suvar / CROPIX

Zagreb na krilima Ristanovića, koji je otpočetka drugog poluvremena vrlo dobro branio, uspijeva držati prednost, ali se Vardar u nekoliko navrata približio na samo gol zaostatka. U 55. minuti Urh Kastelic brani sedmerac koji je Vardar mogao dovesti do izjednačenja, a odmah u sljedećem napadu gol zabija Mandić i Zagreb opet odlazi na dva razlike (23:21).

Ristanović još jednom sjajnom obranom ne dozvoljava Vardaru da smanji zaostatak, a svoj prvi gol u 58. minuti zabija i Arber Qerimi za najveću prednost Zagreba (24:21). Posljednji gol za Zagreb zabija Tin Kontrec te utakmica završava rezultatom 26:23 za Zagreb.

Zlatko Horvat je sa šest golova bio najefikasniji u sastavu PPD Zagreba, po četiri su dodali Ivan Sršen i David Mandić, dok je Dainis Kristopans sa četiri gola predvodio Vardar.

PPD Zagreb ovom je pobjedom u ovoj utakmici zaradio nova tri boda te s ukupno 15 bodova zasjeo na 1. mjesto SEHA Gazprom lige. Napomenimo kako je ovo prvi poraz Vardara u dosadašnjem dijelu sezone u SEHA ligi.

Sljedeći susret za najbolje hrvatske rukometaše na rasporedu je 30. listopada od 19 sati, kada će u Sutinskim vrelima ugostiti Željezničar iz Niša.