2. KOLO PRVENSTVA

Zagrebaši pobijedili Zadar, Split 'popio' Cedevitu

28.03.2009 u 21:42

U derbiju drugog kola hrvatske lige košarkaši Zagreba u svom su Trnskom pobijedili Zadar 83:76 (40:42) i tako napravili veliki korak u osiguravanju nastupa u NLB ligi. Split je bez poteškoća svladao Cedevitu 103:87

Na krilima fantastičnog Ante Tomića i Krunoslava Simona 'mravi' su pobijedili Zadar u izjednačenoj utakmici koja je prelomljena u posljednjim minutama. Praktički 37 minuta susret je bio u egalu, a onda je na scenu stupio Simon koji je prvo polaganjem, a kasnije tricom donio Zagrebu vodstvo 78:72 koje gosti iz Zadra više nisu mogli stići.

Uz Simona koji je postigao 19 poena, najzaslužniji za pobjedu Zagreba definitivno je bio Ante Tomić koji je uz 31 poen ubilježio i osam skokova. Zadrane su predvodili Farmer sa 22 poena i Stipčević sa 13. Nakon dva kola Zagreb ima dvije pobjede, dok Zadar ima pobjedu i poraz.

Split je Cedevitu dočekao u Spaladium Areni i na kraju pobijedio lako 103:87. Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će 'žuti' doći do prve pobjede u prvenstvu jer su nakon prvih 10 minuta već imali vodstvo 32:16. Do kraja utakmice rutinski su održavali prednost i na kraju slavili i nanijeli drugi uzastopni poraz Cedeviti.

Najefikasniji u redovima Splita bili su Batina i Johnson sa po 23 poena te Shannon sa 17. Kod Cedevite najviše poena postigli su Bradley (26) i Petrović (21).

U petak svoj ogled drugog kola odigrali su Šibenik i Svjetlost. Domaćini su slavili 94:92 u posljednjim trenucima zahvaljujući Petkoviću koji je iz slobodnog bacanja pogodio za 93:92, da bi kasnije Mimica jednim pogođenim slobodnim bacanjem postavio konačnih 94:92 za Šibenik. Upravo su njih dvojica bila najefikasnija u redovima domaćina, i to Mimica sa 31 poenom i osam skokova te Petković sa 19 poena i pet asistencija. Kod Svjetlosti istaknuli su se Raić sa 29 te Delić sa 27 poena.