Zagreb prvi put u povijesti dobio Barcu u gostima!

• Zadnja izmjena 18.02.2012 18:17
  • Objavljeno 18.02.2012 u 17:49
Marko Kopljar

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Antonio Bronic/PIXSELL

RK Zagreb, ni u ona vremena kad je harao Europom, nije uspjevao pobijediti slavnu Barcelonu u gostima. No više od dva desetljeća suparništva toj neugodnoj tradiciji došao je kraj!

Bez Ivana Balića i, zamislite, bez ijednog napada s igračem više, RK Zagreb svladao je aktualne europske prvake Barcelonu usred Katalonske prijestolnice s 30:29 i tako prekinula neugodnu tradiciju dvodesetljetnih poraza. Riječ je o utakmici pretposljednjeg kola skupine A Lige prvaka u kojoj je Zagrebu itekako trebala pobjeda zbog ambicija ostanka u najelitnijem svjetskom rukometnom natjecanju.

Zagrebaši su od samog početka utakmice igrali čvrsto u obrani i efikasno u napadu, te nisu dopuštali Barceloni da se značajnije odvoji. Nakon početnog minusa od dva do tri gola, Zagreb je počeo polako sustizati rezultat, te ga je do kraja prvih 30 minuta dostigao i prestigao. Vodili su momci Ivice Obrvana na poluvremenu 15:14.

Nastavak je donio još bolju igru Zagreba koji je u jednom trenutku imao i velika tri pogotka prednosti protiv moćne Barcelone. U posljednju minutu susreta ušlo se s minimalnom prednošću hrvatskih prvaka (30:29), a 30 sekundi prije kraja Obrvan je pozvao minutu predaha.

Nakon kratkog dogovora akcija je dogovorena, ili je barem tako ispala, za šut najboljeg Zagrebovog strijelca Kopljara koji je pogodio vratnicu, a lopta se od leđa vratara Šarića odbila u gol-aut. Barcelona je imala osam sekundi za posljednji napad, ali je šut mađarskog reprezentativca Nagyja blokirao David Špiler i Zagreb je počeo slaviti.

Najbolji strijelci kod Zagreba bili su Marko Kopljar sa sedam pogodaka, Zlatko Horvat sa šest, Josip Valčić sa pet i Manuel Štrlek sa četiri. Kod domaćina je Rutenka bio strijelac njih osam.

Zagreb u posljednjem kolu skupine A u svojoj dvorani dočekuje švicarski Schaffhausen 25. ovog mjeseca.