RUŽIĆ ODLUČIO

Zadru u Trnskom prva gostujuća pobjeda

19.12.2009 u 18:30

Sjajnu utakmicu 13. kola regionalne košarkaške lige odigrali su u Trnskom Zagreb i Zadar. Dvoboj s neizvjesnom završnicom otišao je na stranu domaćina rezultatom 97:95 (18:24, 31:24, 25:24, 23:23)

Dvoboj je obilovao prekršajima, ali i izvanrednim šutem obiju momčadi. Takva statistika dovela je do velikog broja koševa i za predznak 'ljepotica' nedostajala je još samo odluka na samome kraju.

Iako je Zadar tri minute prije kraja imao vodstvo 88:82 i ulaz (neuspješan) Damira Rančića, 'mravi' su se ipak serijom 6:0 vratili u igru i 20 sekundi prije kraja s dva uspješna penala Mulaomerovića poveli sa 95:94.

Lopta odluke završila je u rukama Tome Ružića koji je pogodio svoju prvu tricu i odlučio pitanje pobjednika. Mulaomerović nije pogodio za produžetak i Zadrani su proslavili prvu gostjuću pobjedu u ligi ove sezone. Zanimljivo, to je bio i prvi poraz Zagreba kod kuće. Oba protivnika imaju po osam pobjeda, s tim da je Zadar upisao jedan poraz (4-5) manje.

Ružić je pogodio 16 koševa (šut 6/8), kao i Rok Stipčević. Damir Rančić je zabio 17, pogodivši pet od šest pokušaja za tricu. Boisa je upisao 13, perić 12 – Zadrani su večeras zaista bili raznovrsni u napadu.

Zagreb je u prvom poluvremenu ovisio o Mulaomeroviću koji je na odmor otišao sa 20 koševa, da bi se u nastavku razgoropadili centri Žorić i Tomić. Mula je upisao 27 koševa, Tomić 19 (11 skokova), a Žorić 18. Simon je dodao 13.

'Napokon pobjeda u gostima. Morali smo probiti taj urok i sada idemo u Olimpiju, gdje u srijedu tražimo još jedan trijumf. Morat ćemo igrati bolje, posebno u obrani', najavio je Zadrov junak Tome Ružić.

Drugi hrvatski dvoboj 13. kola u nedjelju će odigrati Cedevita i Cibona.