FAVBET PREMIJER LIGA

Zadrovi košarkaši shvatili upozorenje i ovog puta razvalili Split

26.05.2024 u 22:03

U drugom ogledu finala doigravanja FavBet Premijer lige za košarkaškog prvaka Hrvatske, Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić pobijedio Split sa 92:71 izjednačivši u seriji na tri pobjede na 1-1.

U prvoj utakmici finalne serije Split je pobijedio sa 85:78, no Zadar je u drugom dvoboju ponovo pred svojim navijačima izjednačio na 1-1.

Domaćin je daleko bolje ušao u ovaj sraz i već nakon prve četvrtine je imao deset razlike (25:15), a na poluvremenu velikih +17 (51:34).

Split je u trećem periodu smanjio na 12 koševa minusa, no Zadrani su sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini pobjegli na 26 razlike (87:61) i zaključili priču. Na koncu je završilo 92:71.

Zadar - Split 92:71 (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel

Zadar su do pobjede predvodili Luka Božić sa 24 koša, osam skokova i šest asistencija, Karlo Žganec sa 20 koševa, te Marko Ramljak sa 14 koševa, pet skokova i pet asistencija. Kod Splita najefikasniji su bili Boris Tišma sa 21 koševa i deset skokova, te Mate Kalajžić sa 12 koševa.

Završna serija se igra na tri pobjede. Treća utakmica na rasporedu je 29. svibnja u Splitu, četvrta je dva dana kasnije ponovo u Splitu, a eventualna majstorica igrala bi se 2. lipnja u Zadru.

• +15
Druga utakmica finala FavBet premijer lige: Zadar - Split Izvor: Cropix / Autor: Zvonko Pavic