Hrvatska je odigrala tešku utakmicu punu preokreta. Razigrani Nizozemci su odigrali dobro prvo poluvrijeme i s prednosti su otišli na odmor. U drugom poluvremenu Kauboji su igrali puno bolje i s fantastičnim Martinovićem i Šipićem su bili na pragu pobijede, ali Steins je zabio pogodak par sekundi prije kraja i utakmica je završila podjelom bodova

HRVATSKA: Pešić – Jelinić, Čupić – Marić – Lučin, Cindrić, Martinović

NIZOZEMSKA: Van Leuween – Falke, Schangen – I. Steins - Baiens, L. Steins, Jansen

• +36
Hrvatska - Nizozemska, rukometni Euro, 2022. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL
  • +10
Hrvatska - Nizozemska, navijači, Euro 2022. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX
  • 60’

Lučin je zabio gol, ali Nizozemska je odgovorila gol par sekundi prije kraja utakmice i utakmica je završila 28:28

• 57’

Nizozemska je opet zabila dva brza gola i smanjila prednost na 26:25

• 55’

Hrvatska je zabila dva napada zaredom i povećala vodstvo na 26:23

• 52’

Nizozemska je spojila dva brza gola i smanjila prednost na 24:23

• 50’

Bomba Martinovića za novi gol Hrvatske, ali Nizozemska opet brzo odgovara i rezultat je 23:21

• 49’

Srna je zaradio treće isključenje odnosno crveni karton

• 48’

Kauboji su zabili tri napada zaredom i povećali vodstvo na 22:19!

• 46’

Martinović je zabio svoj osmi pogodak i Hrvatska vodi 20:19!

• 44’

Nizozemska je zabila lijep gol sa krila, ali Šipić zabija svoj osmi gol i rezultat je 19:19