aba liga

Pogledajte kako je Zadar demolirao Cedevitu s nevjerojatnih 38 koševa razlike za prvu pobjedu u ABA ligi

24.11.2019 u 23:21

U susretu 8. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvoreni Krešimira Ćosića deklasirao Cedevitu Olimpiju 101:63 upisavši prvu pobjedu ove sezone u ovom natjecanju

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, s učinkom od šest pobjeda i samo jednog poraza, dok je Zadar imao sedam poraza, bez ijedne pobjede...

Međutim, Zadar je već nakon prve četvrtine imao 10 koševa prednosti (21:11), a na poluvremenu je bilo +19 (45:26). Domaćin je dobio i preostale dvije četvrtine (27:15, 29:22) za prvu pobjedu u ABA ligi ove sezone i to s nevjerojatnih +38 koševa razlike protiv jedne od najjačih momčadi!

• +7
ABA liga, 8. kolo, KK Zadar - KK Cedevita Olimpija Izvor: Pixsell / Autor: Marko Dimic/PIXSELL

Zadar su do velike pobjede predvodili Ive Ivanov s 22 koševa, šest skokova i četiri asistencije, Dominic Gilbert s 20, te Bryon Allen sa 18 koševa. Kod Cedevita Olimpije najefikasniji su bili Marko Simonović, Ryan Boatright i Codi Miller-McIntyre s po 11 koševa.

U nedjelju je važnu pobjedu ostvarila i Cibona koja je na gostovanju u Beogradu porazila Megu Bemax 76:72.