NJEMAČKA POŠTENJAČINA

Zabio gol rukom pa tražio da ga se poništi

12.04.2012 u 10:17

Slavni hamburški St. Pauli je u velikoj borbi za povratak u prvi razred njemačke Bundeslige, no i tako napeta situacija nije spriječila njihova napadača Mariusa Ebbersa da se istakne kao prvoklasna poštenjačina

Prepuni Milerntor je očekivao pobjedu St. Paulija koji se s tek tri boda u zadnja četiri kola vratio na četvrtu poziciju u drugoj njemačkoj ligi, s koje se ne ide među elitu.

No Union iz Berlina je poveo u 32. minuti i okrenuo tijek događaja obrnuto od želja domaćina. St. Pauli je izjednačio u 59., a desetak minuta kasnije najbolji strijelac St. Paulija Ebbers je zabio za vodstvo.

Stadion je eksplodirao od sreće, ali Ebbers je došao do suca i priznao mu da je pogodio loptu rukom umjesto glavom i da gola zapravo nema. Arbitar je prihvatio njegovu sugestiju i rezultat je ostao 1:1.

Nogometna pravda ipak je nagradila domaćine koji su zabili za pobjedu u 92. minuti i tako ostali bod od trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za prvu ligu.