ODLIČAN REZULTAT

Za hrvatsko skijanje nema zime; mlada Zagrepčanka još jednom oduševila europsku elitu

15.02.2021 u 18:32

Mlada hrvatska skijašica Zrinka Ljutić osvojila je četvrto mjesto u veleslalomu Europskog kupa u njemačkom Gotschenu i sada se nalazi na trećem mjestu ukupnog poretka

Nakon dvije utrke u kojima nije uspjela završiti drugu vožnju, 17-godišnja Zagrepčanka je u trećem veleslalomu sezone ostvarila odličan rezultat zauzevši četvrto mjesto. Ovaj veleslalom održan je kao zamjena za veleslalom otkazan na Krvavcu.

Ljutić je nakon prve vožnje bila deseta, ali se odličnim nastupom u drugoj vožnji popela na četvrto mjesto sa zaostatkom +0.50 za pobjednicom Robertom Midali iz Italije.

Druga je bila Talijanka Roberta Melesi sa 38 stotinki sekunde zaostatka, a ispred Zrinke bila je i Norvežanka Marte Monsen sa 0.39 zaostatka.

Nakon ovog rezultata Zrinka Ljutić se probila na treće mjesto Europskog kupa sa 420 bodova.

U vodstvu je Slovenka Andreja Slokar sa 534 boda, dok Austrijanka Lisa Grill drži drugo mjesto sa 489 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Šveđanka Hilma Lovblom sa 278 bodova, dok je mlada hrvatska skijašica na devetoj poziciji sa 187 bodova.