POBJEDA THUNDERA

Westbrook ostvario četvrti triple-double u nizu; gdje mu je kraj?

01.12.2016 u 09:38

Američki playmaker Russell Westbrook nastavlja sa sjajnim igrama i sinoć je u utakmici u kojoj je njegova Oklahoma City Thunder sa 126:115 u produžetku pobijedila Washington Wizardse upisao svoj četvrti triple double zaredom.

Westbrookova večer nije počela dobro, šutirao je 1-8 iz igre. Na početku zadnje četvrtine Westbrook je imao 21 pogodak (7-15), ugrabio je šest skokova i upisao pet asistencija. No utakmicu završava sa 35 pogodaka, 14 skokova i 11 asistencija što mu je četvrti triple-double zaredom i deveti ove sezone. Podatak kako Westbrook na prosjeku od 31.2 koševa, 11.3 asistencija i 10.5 skokova. Čudesno!

Oklahoma je imala prednost od 16 koševa koju je do kraja utakmice ispustila, ali je Westbrook pogodio tricu 8.5 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice za izjednačenje 105-105 i tako odveo utakmicu u produžetak.

Thunder otvara produžetak serijom 13-2 i prednost ne ispušta do kraja.

Osim Westbrooka, Oklahoma City je do pobjede vodio i Victor Oladipo koji je zabio 25 koševa. Najučinkovitiji u redovima Washingtona bio je Bradley Beal sa 31 pogotkom, a John Wall je dodao 15.

Iako je Karl Anthony Towns sinoć zabio 47 koševa i tome dodao 18 koševa, njegovi Minnesota Timberwolves su sa 104-106 izgubili od New York Knicksa.

Samo u prvom poluvremenu Towns je zabio 26 koševa, a Carmelo Anthony je imao pet promašaja za New York.

Nakon prvih 24 minute Knicksi su vodili sa devet koševa razlike zahvaljujući šutu iz igre od 53.3 posto, a prednost imaju sve do zadnje četvrtine kada su ih Timberwolves stigli.

Sedam i pol minuta prije kraja Knicksi vode sa 17 koševa , ali onda Minnesota radi seriju od 15-2 i izjednačuje na 102-102 tricom Zacha LaVinea. Nakon toga Kristaps Porzingis zakucava za prednost New Yorka, ali nakon toga Towns pogađa dva slobodna bacanja i izjednačuje na 104-104. Dvije sekunde prije kraja, Carmelo Anthony pogađa šut za pobjedu Knicksa.

Porzingis je utakmicu završio sa 29 pogodaka za New York, osam skokova i četiri asistencije.

13. Phoenix 19 6 13
14. Minnesota 18 5 13