nba liga

Warriorsi 'zamrznuli' Hezonju i Rudeža na minus 30, Westbrook stigao do 34. triple-doublea

17.03.2017 u 10:16

Hrvatski košarkaški reprezentativci Mario Hezonja i Damjan Rudež sa svojim su Orlando Magicom doživjeli težak poraz u Oaklandu u kojem su ih Golden State Warriorsi pobijedili 122:92

Warriorse je predvodio Klay Thompson zabivši 29 koševa, od čega pet trica, u 29 minuta, Stephen Curry je ubacio 25 koševa uz devet asistencija, a Andre Iguodala je dodao 14 koševa. Thompson je zabio 21 koš u prvih osam i pol minuta utakmice, čime je pokazao kako će izgledati nastavak. Warriorsi su stvorili prednost od 28 koševa u prvih 24 minute i nisu je ispuštali do kraja.

Ovom pobjedom je Golden State osigurao prvo mjesto u Pacifičkoj diviziji, a Magicu je ovo 13. poraz ove sezone s razlikom od 20 ili više koševa.

Orlando je deset puta gubio loptu u prvom poluvremenu, a Warriorsi su to iskoristili i pretvorili u 23 poena.

NBA Autor: Youtube

Kod Magica najbolji je bio Elfrid Payton s 13 koševa i osam skokova, a Evan Fournier je dodao 12 koševa. Mario Hezonja je odigrao 23 minute i u tom je vremenu ubacio šest koševa uz četiri skoka, dvije asistencije, ukradenu loptu i blok. Damjan Rudež je odigrao sedam minuta bez učinka.

Russell Westbrook je sve bliže rekordu od 41 triple-doublea u jednoj sezoni, koji iz sezone 1961./62. drži Oscar Robertson. Najbolji strijelac NBA sinoć je upisao 34. triple-double ove sezone, a Oklahoma City Thunder pobijedili su Toronto Raptorse 123:102. Westbrook je utakmicu završio s 24 koša, 16 asistencija i 10 skokova.

Victor Oladipo je dodao 23 koša za Oklahomu, a Toronto je predvodio DeMar DeRozan s 22 koša.