GUARDIOLI ZA INAT

Vratio se! Mandžo krasnim golom zaokružio pobjedu!

02.02.2014 u 19:43

U 19. kolu Bundeslige, Mario Mandžukić po prvi je put u 2014. godini krenuo od prve minute za Bayern te bio strijelac i asistent u uvjerljivoj 5:0 pobjedi protiv Eintrachta

Čini se da su trzavice između Manže i Guardiole prošlost, s obzirom da je hrvatski napadač ponovno u špici napada prvog sastava bavarskog kluba. Protiv Eintrachta je igrao cijelu utakmicu, a solidnu igru okrunio je asistencijom kod prvog pogotka, kojeg je iz poluvoleja u trku postigao Mario Goetze u 12 minuti.

Gosti su imali nekoliko prilika vratiti se u susret, ali Neuer je bio nesavladiv. U 44. minuti Ribery se našao u dobroj poziciji i povećao vodstvo, da bi se u drugom dijelu još i Robben te Dante upisali u listu strijelaca. Potkraj dvoboja Mario Mandžukić ponovo je došao na svoje. Ovaj je put on bio strijelac. U 89. minuti rutinski je zabio preciznim udarcem u suprotni kut, nakon što je majstorski izbacio iz igre braniča, za svoj 11. gol sezone.

Bayern je ovim trijumfom još povećao prednost na ljestvici Bundeslige, koja je sada pomalo nedostižnih 13 bodova.

Bundesliga, 19. Kolo:

Bayern – Eintracht F. 5:0 (Goetze 12, Ribery 44, Robben 67, Dante 69, Mandžukić 89)