BRA - MEK 0:0

Vratari junaci, po bod Brazilu i Meksiku

17.06.2014 u 20:38

Nakon pobjeda u prvom kolu skupine A, Brazila protiv Hrvatske (3:1) i Meksika protiv Kameruna (1:0), ove su dvije momčadi odigrale dvoboj drugog kola u Fortalezi a odlična utakmica, u kojima su junaci bili vratari završila je 0:0

BRAZIL: JULIO CESAR, DANI ALVES, T. SILVA, DAVID LUIZ, MARCELO, PAULINHO, FRED, NEYMAR, OSCAR, RAMIRES, GUSTAVO
MEKSIKO: OCHOA, RODRIGUEZ, MARQUEZ, HERRERA, LAYUN, DOS SANTOS, MORENO, GUARDADO, PERALTA, AGUILAR, VAZQUEZ

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - Julio Cesar opet je na mukama..
89' - Guardado je pokušao iz daljine, malo iskosa, ali preko gola
88' - pokušao je Marcelo iznuditi penal, no turski sudac Cakir nije nasjeo na njegovu glumu
86' - Ochoa još jednom spašava Meksiko; sada je pucao Silva s pet metara
84' - Do santos izlazi, Jimenez ulazi; Willian je zamijenio Oscara
80' - a slobodni udarac s 23 metra od gola izveo je Dos Santos no jako loše
79' - Thiago Silva grubo je zaustavio Hernandeza, i to u opasnoj zoni
77' - Herrera izašao, Fabian ušao
76' . Jo se našao u prilici, no udarac lijevom nogom krivo je otišao...
73' - Peralta izlazi, ulazi Hernandez
69' - odlična prilika za Brazil, ali i odlična reakcija Ochoe; Neymar je puca, lopta se odbila od trave, ali i pogodila meksičkog vratara
68' - Scolari mijenja - Jo ulazi, Fred izlazi
62' - Vazquez je dobio žuti karton zbog starta na Neymaru; slobodnjak je izveo upravo Neymar a udarac s 33 metra bio je jak, ali malo neprecizan
60' - Guardado je također pucao, no ova je od svih najnepreciznija
57' - Herrera puca, Julio Cesar ljut je na svoje braniče
56' - Dos Santos je također pokušao iznenaditi brazilskog vratara
54' - Vazquez još jednom iz daljine, cezar je opet u paradi
53' - Guardado je jako oplaio po lopti, no Luiz je glavom izbio loptu u korner
48' - Bernard je prošao po desnoj strani, no Rodriguez je uspio glavom izbaciti loptu u korner
46' - poečlo je drugo poluvrijeme; Brazilci su napravili i zamjenu, umjesto Ramiresa ušao je Bernard

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
44' - odlična prilika za Brazil, no Ochoa je izašao i kao pobjednik u duleu s trojicom Brazilaca
41' - Vazquez je pokušao udarcem iznenaditi Julija Cezara, ali lopta je prošla za koji centimetar kraj gola
37' - Davi Alves prekršajem je zaustavio Layuna, a priliku da ubaci dobio je Layun, ali loše ga je izveo
35' - Neymar ima dva kornera zaredom; a glavom je pokušao Thiago Silva no Ochoa nije imao problema s hvatanjem lopte
32' - pokušali su Meksikanci izigrati brazilsku obranu, no uslijedila je brza kontra s Neymarom u glavoj ulozi; ipak Ochoa je uspio mirno prihvatiti loptu u ruke
25' - povratna Neymarova lopta, a nakon toga i pokušaj glavom Neymara no Ochoa se cijeli ispružio i ostao nesavladan
24' - odličan pokušaj Herrere, ali njegvo je udarac otišao par centimetara preko vratnice
19' - pritisak Brazila sve je jači, ali i ovog puta Brazilci su bili u zaleđu
14' - dobra situacija pred Ochoom, no nakon gužve lopta je otišla u gol-aut
11' - Brazilci su bili pred golom Meksika, no suci su procijenili da je Fred bio u zaleđu i prekinuli su akciju domaćina
7' - David Luiz je pokušao s preko 40 metara prebaciti živi zid, no lopta je blokirana i prilika je propuštena
6' - napokon su i Brazilce nešto povezali...
3' - Meksikanci su imali već dvije poluprilike; očito se nisu prepali Brazila
2' - već na startu je 'iskrilo'
1' - počela je utakmica