SAMO ZA TPORTAL

Vlaović unatoč pobjedi nije mazio Dinamo, a zbog jednog igrača prozvao i trenera

01.12.2023 u 06:08

Nogometaši Dinama pobijedili su u Astani istoimenu kazahstansku momčad 2:0 u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja. Prvi pogodak postigao je Vidović u 48. minuti, dok je Japanac Kaneko u 79. minuti razornim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2:0

Iako je Dinamo stigao do tri boda kod Astane te ostao u igri za prolazak u sljedeću fazu natjecanja u Konferencijskoj ligi, dojam i nije toliko blistav. Posebice prema viđenom u prvom poluvremenu, što potvrđuju i riječi 51-godišnjeg Gorana Vlaovića, legendarnog hrvatskog nogometaša, koji je u karijeri nosio i dres Modrih.

'Prvo poluvrijeme nije bilo ni tako - tako, već grozno. I da je na drugoj strani bila ozbiljnija ekipa, Dinamo ne bi završio na koljenima, nego na guzici. Obrana je bila odsječena od ostatka momčadi, igrači su bili nesigurni, dekoncentrirani, dok su ostali ostajali previše u protivničkoj polovini terena. Prvo poluvrijeme bilo je ogledni primjer toga kako se nije smjelo igrati', pojasnio je Vlaović.

'S druge strane, Astana je pak igrala kako je trebala i kako je mogla. I pitanje je kako bi sve završilo da su domaćini pogodili penal na početku utakmice. U najmanju ruku, sve bi se dodatno zakompliciralo.

Naravno, prvi dojam je da je cilj ispunjen. Dinamo je osvojio tri boda, ostao u igri za prolazak skupine. Ali to ne bi smjelo zadovoljiti ni trenera ni igrače.'

Povratak Brune Petkovića itekako se osjetio.

'On je izuzetno bitan za ovu momčad. Međutim, ako bude igrao ovako, odnosno povlačiti se i čuvati loptu, onda se treba tražiti više igrača koji će otvarati prostor i razvlačiti suparničku obranu kako bi Petković mogao ulaziti među linije. U protivnom, neće biti previše koristi od Petkovića u ovoj ulozi. On definitivno ima autoritet, osjeća se kad on igra, odnosno kada njega nema na terenu.'

Naravno, s obzirom na to da je Dinamo pobijedio, Vlaović je imao i koga pohvaliti.

'To su tri igrača. Kaneko pod broj jedan, potom i Zagorac, jer da nije bilo njegovog obranjenog penala, pitanje je kako bi sve krenulo. I na kraju je tu Petar Sučić, koji je dobio priliku u nastavku. A i u tom kratkom periodu pokazao je svoju klasu.'

A što je s Vidovićem? Već drugu utakmicu zabija ključne golove.

'Imam dvojbu oko njega, jer čitam po medijima da on ne igra na svojoj prirodnoj poziciji. Vidi se da nema kretnje napadača i da ne traži dubinu. Zato ga je i teško ocjenjivati. Iako je dečku tek 19 godina, sve ono što je pokazao daje naslutiti da je riječ o klasnom igraču. I što se njega tiče, mora se dosta toga mijenjati, ili u glavi trenera ili u glavi igrača. Jer evidentno je da njemu ovo nije prirodna pozicija. I zato ga treba koristiti tamo gdje može najviše dati', zaključio je Vlaović.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'