STRATEG DINAMA

Trener Sergej Jakirović: Kontrolirali smo utakmicu, a sada za nas slijedi finale

30.11.2023 u 19:01

Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani 2-0 u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja. Viđenje dvoboja dao je trener Sergej Jakirović

Podsjećamo, prvi pogodak postigao je Gabrijel Vidović u 48. minuti, svladavši domaćeg vratara Josipa Čondrića udarcem s 12-13 metara u donji desni kut, a u 79. minuti nakon udarca iz kuta Petra Sučića, Japanac Takuro Kaneko je razornim i preciznim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2-0.

'Dobro smo ušli u utakmicu, kontrolirali smo je do penala. Suparnik je bio u niskom bloku i čekao kontru. Stavili su nas pod pritisak. Sučić nam je puno donio u drugom poluvremenu', rekao je Jakirović za Arenasport te dodao:

'Zabili smo rani gol i usmjerili utakmicu u našem smjeru. Imali smo još situacija koje smo mogli iskoristiti. Kontrolirali smo utakmicu, osobito kada su dobili crveni karton. Morali smo riskirati jer nam igra samo pobjeda.'

Ključni trenutak bila je možda obrana penala od Zagorca kod 0:0.

'Odgovaralo im je čekati nas. Zagorac je super obranio penal. Vratar je tu, znamo kako kvalitetne golmane imamo. Zamjena? Taktičke naravi, a i Marko je imao problema. Završili smo s drugim stoperskim parom. Dečki su tu, trude se.'

• +44
Astana - Dinamo, Konferencijska liga, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Europski debi upisao je Gabrijel Ruakvina?

'Da, mislio sam ga i prije uvesti, razmišljao sam što s Petkovićem, koji je dobar u prekidima. Tako smo procijenili da ćemo izvaditi Vidovića. Htjeli smo da u zadnjem kolu sami odlučujemo. Ova utakmica bila nam je kao polufinale, a slijedi nam finale. Moramo napraviti sve kako bismo pred svojim navijačima izborili prolaz', zaključio je Jakirović.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'