NA ČELU PRIMERE

Villarreal slomio Atletico i oteo vrh 'klasičarima'

26.09.2015 u 23:30

Kiks madridskog Reala iskoristili su i Barcelona i ove sezone sjajni Villarreal

U susretu 6. kola španjolskog prvenstva Villarreal je svladao Atletico Madrid sa 1:0 i time je preuzeo vrh ljestvice. Pobjednički gol zabio je Leo Baptistao u 14. minuti.

Real Madrid je na svom stadionu protiv Malage, koja dosad nije postigla niti jedan gol, odigrao samo 0-0. Igrači Reala imali su bezbroj gol-šansi, ali niti jedna lopta nije završala u mreži. Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real i pružio je vrlo dobru partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 60. minuti. Duje Čop ostao je na klupi za pričuve Malage.

Nogometaši Barcelone su na svom Camp Nou svladali Las Palmas sa 2-1. Strijelac oba gola za Barcelonu bio je Luis Suarez (25, 54), a nakon što je Neymar u 66. minuti promašio 11-erac, Jonathan Viera (88) je u samoj završnici smanjio na konačnih 2-1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je čitav susret za Barcelonu, koja je ostala bez Lionela Messija. Messi se ozlijedio već u 3. minuti, te će izbivati s travnjaka oko dva mjeseca zbog ozljede ligamenata lijevog koljena.