NEMILE SCENE

16.10.2022 u 14:25

Španjolac Alex Rins (Suzuki) pobjednik je VN Australije u klasi MotoGP, dok je Talijan Francesco Bagnaia (Ducati) bio treći i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku ispred Francuza Fabia Quartararoa (Yamaha).

Quartararo je nakon pada na pola utrke morao prekinuti sudjelovanje u utrci na stazi Phillip Island.

Šesterostruki svjetski prvak u MotoGP Španjolac Marc Marquez (Honda) bio je drugi.

U ukupnom poretku Bagnaia sada ima 233 bodova ispred Quartararoa (219 bodova) dvije utrke prije kraja sezone. Španjolac Aleix Espargaro (Aprilia) zauzima treće mjesto sa 29 bodova manje od Bagnaie nakon što je današnju utrku završio na devetom mjestu.

Istovremeno je Španjolac Izan Guevara (GasGas) osigurao naslov svjetskog prvaka u klasi Moto3 dvije utrke prije kraja sezone nakon što je u nedjelju slavio na VN Australije.

Sa 65 bodova prednosti u ukupnom poretku ispred sunarodnjaka i momčadskog kolege Sergia Garcije (225), Guevara (290) je nedostižan suparnicima. Treći je u ukupnom poretku Talijan Dennis Foggia (223).

Turčin Deniz Oncu (KTM) je utrku Moto3 završio kao drugi ispred Japanca Ayumua Sasakija (Husqvarna).

Pobjedu u klasi Moto2 odnio je Španjolac Alonso Lopez ispred sunarodnjaka Pedra Acoste te Britanca Jakea Dixona.

Na ovoj se utrci dogodio veliki incident.

Španjolac Jorge Navarro je pao, a na njega je sa svojim motociklom naletio Simone Corsi. Navarro je zbog loma bedrene kosti prebačen u bolnicu u Melbourneu gdje će se obaviti i detaljnjije pretrage zbog pada i naleta.

Zanimljivo je da organizatori nisu istaknuli crvenu zastavu jer se Navarru pomoć ukazivala tik uz stazu.

Video incidenta pogledajte OVDJE (na 4,00 min).