Istra ide u doigravanje

[VIDEO] Pogledajte penal Antonija Mirka Čolaka kojim je Rijeka izbacila zaprešićki Inter iz HT Prve lige po prvi puta nakon 2013. godine

11.07.2020 u 21:06

U utakmici 34. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke svladali Inter s 1:0 (0:0), pa je klub iz Zaprešića ispao iz HT Prve lige

U utakmici 34. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke svladali Inter s 1:0 (0:0), pa je klub iz Zaprešića ispao iz Hrvatski Telekom Prve lige.

Inter je u izbjegavanju zadnjeg mjesta držala samo pobjeda protiv Rijeke, a porazom su dva kola prije kraja zapečatli svoju sudbinu jer imaju sedam bodova manje od Istre. Riječani su pobjedom ostali na četvrtom mjestu, ali zadržavaju izglede u borbi za drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Rijeka je dominirala prvim dijelom, a najveću šansu promašio je Čolak u 36. minuti, kada sa samo tri metra nije uspio pogoditi vrata. Mirko Antonio Čolak je ipak došao do pogotka, i to iz penala u 71. minuti, kada je Van Bruggen srušio Yatekea u kaznenom prostoru Intera.

Inter je zadnji puta ispao iz HT Prve lige 2013. godine, a klub je najveći uspjeh ostvario 1992. godine kada su, pod imenom Inker, osvojili Kup.

Utakmica se igrala na ŠRC Zaprešić, a sudio je Vučković.

Inter Zaprešić-Rijeka0:1