baš je bio ljutit

[VIDEO] Nenad Bjelica nije birao riječi, njegove će prozivke odjeknuti: VAR nije smio poništiti gol iz penala, a Ljubičić je bio vulgaran

20.12.2021 u 08:09

Trener Osijeka Nenad Bjelica bio je ogorčen nakon remija u derbiju s Hajdukom na Poljudu. Iz takta ga je izbacio poništeni gol iz jedanaesterca, zaradio je i crveni karton te se verbalno sukobio s Marinom Ljubičićem. Nakon utakmice Bjelica se odlučio još jednom obračunati sa svima

Nikako Nenad Bjelica nije mogao prežaliti poništeni gol iz penala u 11. minuti utakmice. Sudac Fran Jović opravdano je ponovio izvođenje najstrože kazne jer je Ramon Mierez prerano utrčao u šesnaesterac, ali...

'To se događa u nogometu, nije mi samo jasno zašto je VAR poništio taj jedanaesterac kad to nije njegova nadležnost. VAR ne može poništiti jedanaesterac nego samo glavni sudac koji ga je poništio nakon minutu i pol. On to može poništiti nakon pet, deset sekundi jer je on to vidio. Međutim, on to nije vidio, a vidio je to VAR. To su te nelogičnosti i ti apsurdi VAR-a o kojima sam pričao u Poljskoj, pa u Dinamu i sad u Osijeku. Žao mi je da se to dogodilo', kazao je Bjelica u razgovoru za NovaTV nakon utakmice te kasnije dodao:

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Hajduk - NK Osijek 0:0 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'VAR se nije imao pravo uključiti, nemaju oni što pregledavati snimku kod penala, to je u ingerenciji glavnog suca koji jedini može ponoviti kazneni udarac zbog toga što je igrač ranije ušao u kazneni prostor. Pitao sam četvrtog suca tko je reagirao, on mi je kazao pomoćni sudac, iako se on kod izvođenja kaznenog udarca nalazi na korner liniji. U poluvremenu sam pitao pomoćnika je li on donio odluku, on mi je kazao da je odluku donio glavni sudac, a glavni sudac mi je kazao da je odluku donio sudački tim', objasnio je Bjelica, a prenosi 24sata te znakovito dodao:

NK Hajduk - NK Osijek poništeni penal i obrana Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Sve je jasno, zna se zbog čega se i u čijem interesu manipulira, jednom uzmu nama, drugi put vama...'

Bjelica je u drugom dijelu utakmice isključen nakon što je burno reagirao poslije jednog starta Lovrencsicsa.

NK Hajduk - NK Osijek 0:0 Nenad Bjelica crveni karton Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Nisam se sukobio sa sucem Franom Jovićem. Tražio sam žuti karton za Lovrencsicsa, a onda je bio sukob s igračem Hajduka Marinom Ljubičićem koji je bio vulgaran prema meni, a mogu mu otac biti. To je bio razlog, Joviću nisam uputio ni jednu riječ', potvrdio je Bjelica za NovaTV, ali nije želio precizirati što mu je mladi igrač Hajduka rekao:

'Nije važno, ali to je vulgarno za jednog dečka koji je tek počeo igrati nogomet. Mogu mu biti otac, možda ću ga jednog dana trenirati. Ima toga jako puno, u prvom poluvremenu me Kalinić ušutkavao i tražio za mene žuti karton, ali to je do njih.'

• +20
NK Hajduk - NK Osijek, HT Prva liga, 20. kolo, 19.12.2021. Izvor: Cropix / Autor: Vojko Basic / CROPIX

A je li možda i sam Nenad Bjelica pridonio takvim scenama?

'Igramo utakmicu... Sigurno da je ta odluka da se poništi gol unijela malo nervoze. Gol je poništen neopravdano. To treba jasno i glasno reći. Ne komentiram suđenje, govorim o VAR-u. Uvijek VAR komentiram, sigurno da VAR nije mogao poništiti taj gol. Što će reći suci to je sve bla bla bla, ali imam potvrdu da je to VAR poništio', zaključio je Nenad Bjelica. I opet će se povlačiti repovi derbija, a za sve su - već uobičajeno - krivi suci i VAR. Reklo bi se, očekivano...

NK Hajduk - NK Osijek 0:0 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport