HT Prva liga

[VIDEO] Hajduk se ponovno mučio s 'davljenikom'; Caktaš zabio u petoj minuti, Istra propustila nekoliko velikih šansi, pa čak i preokret

11.06.2020 u 23:14

U prvim susretima 28. kola Prve HNL Hajduk i Gorica su ostvarili gostujuće pobjede.

Hajduk je u Puli pobijedio Istru 1961 s 1:0, dok je Gorica u Zaprešiću porazila Inter s 3:0.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

Bila je to druga utakmica za 'Bijele' nakon što je prvenstvo ponovno krenulo, a u prvom susretu na Poljudu momčad Igora Tudora svladala je Inter iz Zaprešića rezultatom 2:1. Za razliku od Hajduka, Istra je obje utakmice nastavka izgubila, obje na Drosini nakon što je u nedjelju poražena od Rijeke s 1:3.

Hajduk je poveo već u šestoj minuti nakon pogreške Tomislava Duke. Domaći vratar je loše procijenio ubačaj Josipa Juranovića, lopta je stigla do Jaira koji je prebacio sve igrače do Mije Caktaša, a ovaj je na gol crti glavom pospremio loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije domaćin je mogao izjednačiti, nakon što je Ivan Delić krenuo sam prema Posavcu, ali je pogodio okvir gola. Naknadno je označeno zaleđe, no da je postignut pogodak o svemu bi odlučivao VAR.

Istra je imala priliku i u 28. minuti. Ubacio je iz kornera Blagojević, Guzina je sam ostao na 10 metara, pucao je glavom, ali je Čuić spasio siguran pogodak s gol linije.

Guzina je bio blizu pogotka i u 77. minuti kada je pokušao lobati gostujućeg vratara, ali je pogodio gredu.

Najbolje priliku u nastavku Hajduk je imao u 88. minuti. Prvo je Blagojević u gužvi blokirao Ismajlijev udarac, da bi potom nakon ubačaja iz kornera Juranović pucao glavom s ruba šesnaesterca, ali je Duka sjajno reagirao.

U samoj završnici došlo je do naguravanja na terenu, pa su žute kartone dobili Jradi, Čondrić i Močinić.

U prvom susretu 28. kola Gorica je na gostovanju u Zaprešiću pobijedila Inter s 3:0 gurnuvši domaćine na začelje ljestvice.

Pobjedu gostima donijeli su Kristijan Lovrić (53) i Ognjen Mudrinski (78, 84).

Gorica je ovom pobjedom prekinula niz od tri kola bez slavlja, dok je Inter upisao i sedmi uzastopni poraz potonuvši na začelje ljestvice.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, NK Inter Zaprešić - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Na prvoj poziciji je Dinamo sa 68 bodova, Hajduk je skočio na drugo mjesto s 51 bodom, dok je Rijeka treća s 50 bodova i utakmicom manje.

Gorica je ostala na šestom mjestu s 39 bodova, šest manje od petoplasiranog Osijeka.

Na posljednja dva mjesta su Varaždin i Inter s po 17 bodova, no Varaždin ima bolju razliku pogodak i utakmicu manje.

U petak su na rasporedu susreti Varaždin - Rijeka, te Lokomotiva - Dinamo, dok u subotu kolo zatvaraju Slaven Belupo i Osijek.

16.6.Istra 1961-Inter Zaprešić

Nogomet se vratio na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vratio iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.