koliko je ozbiljno?

[VIDEO/FOTO] Zlatan Ibrahimović zabio je dva sjajna gola za pobjedu protiv Napolija, a onda pred kraj utakmice zabrinuo sve u Milanu

23.11.2020 u 08:05

Nažalost, i Zlatan Ibrahimović (39) je samo čovjek od krvi i mesa. Naizgled neuništivi veteran pokretačka je snaga Milana, u nedjeljnom derbiju zabio je dva gola na gostovanju kod Napolija u pobjedi 'rossonera' 3:1, no u 79. minuti je sam tražio zamjenu zbog ozljede

U tom je trenutku Milan na San Paolu vodio 2:1 i imao igrača više, sve je praktički bilo riješeno. Zabio je Ibra dva gola Napoliju, jedan na asistenciju našeg Ante Rebića i potvrdio u kakvoj je fantastičnoj formi.

No, nije ni on neuništiv. U jednom je trenutku zastao, uhvatio se za mišić lijeve noge i uz bolnu grimasu na licu zatražio zamjenu. Bilo je to u 79. minuti utakmice, a na klupi Milana zavladao je muk...

Istina, izašao je Ibrahimović sam s terena, no vidno šepajući. Stao je kratko pored klupe za rezerve, a potom zatražio pomoć klupskog liječnika i fizioterapeuta. U tom trenutku mogli su mu samo zavojima omotati bolni butni mišić, a Zlatan je kraj utakmice i pobjedu 'rossonera' dočekao sjedeći na klupi za pričuve. Po njegovom izrazu lica dalo se naslutiti da nije dobro.

• +17
SSC Napoli - AC Milan, 22.11.2020. Izvor: EPA / Autor: CESARE ABBATE

No, za sada još nije poznato koliko je teška njegova ozljeda, tek će danas po povratku u Milano Ibrahimović obaviti detaljne liječničke preglede i snimanje bolnog mišića. Svi se u redovima 'rossonera' nadaju kako se ne radi o težoj ozljedi jer već u četvrtak u UEFA Europskoj ligi gostuju kod francuskog Lillea, a u nedjelju 29. studenog na San Siru dočekuju Fiorentinu.

Malo je reći da je Ibrahimović alfa i omega ove momčadi Milana, samo u Serie A je zabio 10 golova, uz još po jedan u Kupu i Europskoj ligi. Bez njega na terenu teško je očekivati čuda...